2xCACIB DUODANUBE dog show Bratislava

19.08.2006, 20.08. 2006

 

 

2xCACIB Bratislava show je za námi! Je to jedna z nejkrásnějších výstav, co navštěvujeme. Jedná se o dvě různé výstavy, pořádající se na stejném místě a den po sobě, což je pro vystavovatele lákavější, neboť sem nemusí pro titul jezdit dvakrát.

 

Jak to všechno probíhalo?

Přejezd přes česko-slovenské hranice byl naprosto bezproblémový. Stačilo ukázat, že v ruce držíte občanské průkazy a jeli jste dál.

 

Na výstaviště Incheba jsme dorazili kolem osmé hodiny ranní. Čekalo nás vyřizování v dusné místnosti, kde jsme dopláceli 150kč, i když nevíme proč, zřejmě za převod na bankovní zahraniční účet. Dostali jsme čísla a šli si stoupnout do dlouhatánské řady na katalogy. Prošli jsme si stánky, výběr byl pestrý a šli si „ustlat“ ke kruhu.

 

V sobotu nás posuzoval pan Nagy Istváh z Maďarska. Náš Dogí – O’flanagan Vice Versa získal postupně CAC, CACIB a BOB!!! V posudku má: Dobrá velikost, kostra a srst, pěkný typ, hlava, dobré oči a uši, elegantní krk, dobrá horní linie, málo osrstěný hrudník, korektní končetiny, živý pohyb, zadní nohy trošku úzké.

 

Kolem půl sedmé jsme se konečně dostali do závěrečného kruhu o BIG. Naštěstí jsme už na této výstavě několikrát byli, takže jsme počítali s dlouhým výstavním dnem. Dogí nepostoupil ani do užšího výběru, přesto jsem byla na něj moc pyšná, neboť se perfektně předváděl a věřím, že si získal pozornost nejednoho diváka.

 

Přihlásit se na 2xCACIB Bratislava mělo víc důvodů. Hned dvě výstavy během jednoho víkendu, setkání s přáteli, s majiteli našeho Absolutely Perfect Oasis of Peace „Flaco“, který se vystavoval v neděli, shlédnutí nových importů do Slovenské Republiky (Black Amandas Z on M&M is z Dánska – Starworker’s Double Trouble x Almanza Chocolate Silhovette, Kiki Black Wind of Varaždin z Chorvatska – Almanza Red Hot Chilipepper x Black Amandas No Mistake). Kouknout se přijel pejsek hnědé barvy z vrhu A chovné stanice Velvet Solaris. Je velmi krásný a my mu přejeme hodně zdraví, síly, pracovních i výstavních úspěchů s jeho báječnou rodinou Lovászouvou.

 

Ubytování ze soboty na neděli jsme zařizovali v pátek večer, pár hodin před odjezdem do Bratislavy. Po dlouhém surfování po internetu a obtelefonovávání jsme rezervovali jeden jednolůžkový (1200 SK) a jeden dvoulůžkový (1380 SK) pokoj v hotelu TURIST, www.turist.sk. Služeb hotelu jsme nevyužili pouze my, ale SPOUSTA jiných pejskařů z České Republiky a vůbec celé Evropy. Poplatek za psa činil 250 SK a parkovné osobního auta 120 SK. Co se týče komfortu – trochu blbnulo zavírání dveří, vlhká zeď v ložnici, v koupelně tekla pouze vařící voda… Ale ty postele… Po celodenním pochodování byly rájem pro naše záda! Ráno jsme se probudili jako vyměnění. V noci jsme měli jeden úsměvný zážitek. Kolem půl čtvrté někdo klepal na chodbě, což se Dogímu zjevně nelíbilo a dal to najevo hrubým štěkotem, to probudilo nejen nás, ale i všechny ostatní psy v hotelu. To byl teda orchestr! J

 

A v neděli znova! Tentokráte nás posuzoval pan Rinquet jacques Medard z Francie. Od sobotního obsazení se lišilo nedělní velmi málo. Přihlášena nebyla velmi pěkná fenečka Alexic Ze Svrženských luhů (její máma je sestra naší Asty – Asta ze Šidláku J), do třídy otevřené přibyl náš Absolutely Perfekt Oasis of Peace, který porazil Dogího – O’flanagan Vice Versa a získal CAC CACIB BOB a v závěrečných soutěžích BIG II.!!! Dogí – O’flanagan Vice Versa byl tentokráte V2. res CAC, res. CACIB a v posudku má napsáno: výborná hlava, zuby, přední úhlení, hřbet, zlá srst, výborný pohyb a předvedení. CACIB fena obou dnů se stala velmi elegantní a fena ve výborné kondici Akira Betafor.

Všem zúčastněným gratulujeme! Už teď se těšíme na další ročník!

Za fotky děkuji Mirince Bučkové a Milce Blahákové (www.goldyforever.cz)

 

Psi:

 

Třída dorostu

Black Amandas Z on M&M - N

(Starworker’s Double Trouble x Almanza Chocolate Silhovette)

Třída mladých/mezitřída ?

 

Třída otevřená

O’Flanagan Vice Versa - V1, CAC, CACIB, BOB

(Flatterhaft Black Dog x O’flanagan Dra pa Trissor)

 

Feny:

 

Třída štěňat/babyclass

Offa z Vlčích Luk - nenastoupila

(Black Amandas To Damn Good x Heda z Vlčích Luk)

 

Třída mladých

Kiki Black Wind of Varaždin - D1

(Almanza Red Hot Chilipepper x Black Amandas No Mistake)

 

Třída Otevřená

Akira metafor - V1, CAC, CACIB

(Swallowsflight Ebony Quin x Lan-Tchein Z Vlčí Stepi)

Alexis ze Svrženských Luhů - V2, res. CAC

(Emanon Crays x Ada Ze Šidláku