KONTAKT:

Chovatelská stanice OASIS OF PEACE
Alžběta Vrublová

Bruzovská 1824
Frýdek - Místek 738 01
Czech Republic

T-Mobile: +420 731 505 878
Skype: a.vrtule
ICQ: 397930873

alzbeta.vrublova@centrum.cz
oasisofpeace@inmail.cz
Pokud neodpovím na e-mail, je možné, že skončil ve spam koši. Proto prosím, pošlete zprávu znova, nebo se se mnou spojte přes telefon, skype nebo facebook.  Děkuji.

Kniha návštěv / Guestbook

Informace


NOVINKY 2009/2010
Plánujeme vrh "G" - hledám zodpovědného spolumajitele pro nejlepší fenu z vrhu

27.12.  Prožila jsem krásné dva dny společně s rodinou a pejsky. Podařilo se mi udělat nějaké fotografie, které můžete vidět zde: http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Baska_-_Vanocni_svatky_s_rodinou_12_2010/

Aktualizovala jsem naše chovatelské plány Oasis of Peace. Přijímám rezervace pro tyto vrhy.
Hledám spolumajitele pro nadějná štěňátka. Pokud máte někdo zájem, prosím, kontaktujte mě. Více osobně.

Zítra jdeme s Dogím na další hon. Snad neumrzneme. :)


24.12. Celá rodina Oasis of Peace Vám všem přeje krásné prožití Vánočních svátků.

Chtěla bych zvláště poděkovat Hance Němečkové, která tento rok vedla Diesla Oasis of Peace k obrovským úspěchům, o kterých jsem jen snila.
Je mi jasné, že proto vynaložila hodně volného času a finance, protože přihlášky, ani cestové není levná záležitost.
!!! Hani, moc Ti děkuji !!!
Děkuji Všem, kteří letos vyjeli s Oasis of Peace dětičkami na zkoušky, výstavy, závody, nebo jim udělali jakékoliv zdravotní vyšetření. Děkuji Všem, kteří svým pejskům dávají láskyplný domov!

Přeji majitelům vrhu Flamboyant Oasis of Peace do nového roku hodně štěstí a trpělivosti! Už se nemůžu dočkat, až se i s Vámi budu vídávat na akcích, na kterých se setkáváme společně se stejně, nejen flatíky, poblázněnými lidmi, pejsky a kde v přátelském kruhu si užíváme společného času, i bojujeme o menší, či větší vítězství.

Děkuji majitelům Dove Oasis of Peace a DéjáVu Oasis of Peace, kteří se rozhodli, že v roce 2011 pod naší chovatelskou stanicí odchovají svůj vrh. Jsem ráda, že práce, kterou v našem chovu děláme, se bude jejich prostřednictvím rozvíjet dál. Vrh plánuji i s fenečkou Eileen Oasis of Peace.


Užijte si dnešní krásný den. Já už jsem dostala svůj dárek. Elsie Oasis of Peace má čerstvě vyšetřenou a posouzenou dysplazii loketních i kyčelních kloubů s výsledkem NEGATIVNÍ, DKK 0/0, DLK 0/0. Děkuji, Majko a Elsie!


13.12.  Několik výstavních úspěchů:

Gratuluji všem velkým i malým miminkům z Oasis of Peace!
Vaše výsledky a spokojení majitelé nás hřejí u srdce a velmi motivují.

4.12.2010, Mezinárodní výstava, Wels (Rakousko)
Diesel Oasis of Peace - Výborný 1., CACA
5.12.2010, Mezinárodní výstava, Wels (Rakousko)
Diesel Oasis of Peace - Výborný 1., CACA, CACIB

19.11.2010, Speciální výstava psů slovenského retriever klubu, Nitra (SK)
Diesel Oasis of Peace - Výborný 1., CAC, BOS, Vítěz speciální výstavy
Flamboyant Starlight Oasis of Peace - Velmi nadějná 1.,  BOB štěně
Flamboyant Rita Oasis of Peace - Velmi nadějná 2.

20.11.2010, Mezinárodní výstava psů, Nitra (SK)
Diesel Oasis of Peace - Výborný 1., CAC, CACIB
Flamboyant Starlight Oasis of Peace - Velmi nadějná

21.11.2010, Mezinárodní výstava psů, Nitra (SK)
Diesel Oasis of Peace - Výborný 1., CAC, CACIB
Flamboyant Starlight Oasis of Peace - Velmi nadějná
Flamboyant Fleur Oasis of Peace - Velmi nadějná


26.11.
 Minulý týden v sobotu jsem se s Dogím a Ritunkou zúčastnila honu v bažantnici Albertovec.
Dogí je zkušený pes s vynikajícím nosem a být s ním na honu je pro mě radost.
Poprvé jsem v zala sebou Ritu a ohromně mě překvapila, chovala se naprosto přirozeně, jako by byla na svém desátém honu. Protože se ale po honu rozhárala, další její hon se odkládá. Snad nám nějaký hon ještě vyjde, protože se na práci s ní moc těším!
Hon to byl nádherný. Prožila jsem krásný den v přírodě, s pejsky a s přáteli. Děkuji! Už se těším na neděli a úterý. :)


Hon v Albertovci 11/2010

Hon v Albertovci 11/2010 O´Flanaga Vice versa a já
 
18.11. Jsem šťastná, když jsou mí psi šťastní.

Diesel Oasis of Peace a O´Flanagan Vice Versa na honě 13.11.2010
Flat Coated Retreiever, Diesel Oasis of Peace, O´Flanagan Vice Versa

O´Flanagan Vice Versa 14.11.2010
O´Flanagan Vice Versa prinasi bazanta

Flamboyant Winnie Oasis of Peace 13.11.2010
Flat Coated Retriever Flamboyant Winnie Oasis of Peace

Aktualizovala jsem stránku INFORMACE, kde můžete najít pár inspirací na výstavy, kde budou posuzovat specialisté pro plemeno Flat Coated Retriever.

12.11. Vrátila jsem se z Anglie, kde jsem měla čest vidět přes 220 Flat Coated Retrieverů za jeden víkend. Jejich kvalita byla vysoká a vyrovnaná. Bylo krásné a poučné si povídat s chovateli ze země původu. Snad tento výlet přinese své ovoce. :)

Dnes jsem byla celý den venku s pejsky. Cvičili jsme s mlaďochy postoje, i aport se zvěří. Zítra vyrážím s Dogím na náš letošní první hon a moc se těším.

4.11. Využila jsem nabídky anglických přátel, jejich volného místečka v autě a díky nim se mi splní další z mých snů. Navštívím na severu Anglie NEFRA Championship Show. Z domu vyjíždím v sobotu po půlnoci a vrátím se v pondělí k večeru. Doufám, že mi tento výlet přinese nové poznatky, které budu moct využít v chovu. Cloumá se mnou nervozita i obrovská radost. Mé velké poděkování patří už předem Gemmě Jacobs, chovatelská stanice Gemswin a Hayley Marie Tomlinson, chovatelská stanice Rainesgift. Poděkování patří i mé rodině,  příteli a jeho rodině, neboť se postarají o mé milované pejsky.

V neděli se Diesel Oasis of Peace s Hankou předvedli ve své plné síle a vyhráli Barvářské zkoušky!!! Diesel pracoval na 25 hodin staré barvě! Výborný výkon. Už se, Haničko, těším, jak si užijeme letoštní sezónu. Diesel bude určitě velice nápomocný.

Aktualizovala jsem stránku vrh G Oasis of Peace. Už se na štěňátka moc těším.30.10.  Dnešek byl v duchu pracovním. Po delší pauze jsem vzala Eileen Oasis of Peace cvičit se zvěří. Eileen mě ohromně překvapila a potěšila. Je velice rychlá, přesná, má výbornou paměť a obrovskou ochotu cokoliv přinášet a jakkoliv se mi zavděčit. Teď v tomhle duchu pokračovat a už se nemůžu dočkat, až ji zasvětím do světa zkoušek a pak lovecké praxe.
Těším se také,  že bude pokračovat v chovu stanice Oasis of Peace a snad nám dá štěňátka minimálně tak šikovná, jako je ona.
Flat Coated Retriever Eileen Oasis of Peace

Zatímco my se na zkoušky připravovali, Diesel Oasis of Peace pracoval na ostro. Dnes získal na Lesních zkouškách OMS Karviná 1. cenu a 4. místo. Jsem ráda, že Diesel se projevuje jako opravdu všestraný pracující pes. Pracuje na poli, ve vodě, v rákosí, v lese, se zvěří, vlečkou i barvou. A to vše díky jeho pracovní chuti, kterou podporuje a rozvíjí jeho skvělá panička a milovaná maminka. Hani, gratuluji!

22.10.  Aktualizovala jsem stránku vrh "G" Oasis of Peace. A stále není dokončená, stále je co přidávat.

18.10. 18.9.2010., Klubová výstava Retriever klubu CZ, Oslavany (CZ), přihlášeno rekordních 84 Flat Coated Retrieverů!!!, rozhodčí:  Sarah Whittaker (Velká Británie, chovatelská stanice Bramatha)

Na tuto krásnou výstavy mezi úžasný celkový počet Flat Coated Retrieverů jsme přihlásili i 6 z naší chovatelské stanice. Všichni naši pejskové získli známku Výborná a 5 ze 6 se umístilo v pořadí!!! Velice si vážím výsledků a slov od paní rozhodčí, chovatelky FCR ze země původu. Nejvíce se jí líbila naše devítiletá Asta ze Šidláku (zakladatelka chovu a maminka 4 vrhů Oasis of Peace) a její dcera Darling Oasis of Peace (budoucí maminka dalšího vrhu Oasis of Peace).

Asta ze Šidláku (feny, třída veteránů) - Výborná 2.
O´Flanagan Vice Versa (psi, třída vítězů) - Výborný 3.
Diesel Oasis of Peace (psi, třída otevřená) - Výborný 3.
DéJá Vu Oasis of Peace (feny, třída otevřená) - Výborná 3.
Darling Oasis of Peace (feny, třída pracovní) - Výborná 2.
Basilej Brixie Oasis of Peace (feny, třída pracovní) - Výborná

19.9.2010 proběhl Seminář o standardu plemene Flat Coated Retriever vedený paní rozhodčí Sarah Whittaker. Seminář byl skvělý, vystihl standard od A do Z. Bylo skvělé si poslechnout v celku informace, které člověk už zná, ale je třeba si je neustále opakovat a osvěžovat, ale i informace nové. Stále je se čemu učit!!! Kéž by takováto akce nebyla raritou! Pokusíme se pro to udělat maximum.

17.10. Další skvělý zdravotní výsledek přinesla DéJá Vu Oasis of Peace. Kyčle i lokty má negativní na dysplazii  - DKK 0/0, DLK 0/0 !!! Mám velikou radost!!!

Včera jsem předala do nové rodiny posledního pejska z vrhu "F", Flamboyant Flo Oasis of Peace, který bude žít s Stephanie Ludwig-Weidemann v Německu.

12.10. Dove Oasis of Peace - PRA, C, LL, Gonio - NEGATIVNÍ (10.10.2010)

Diesel Oasis of Peace
-
9.-10.2010, Zlín, Retriever klub CZ, Mezinárodní Klubové Všestranné zkoušky   -    1.cena, 330 bodů, CACT, 3. místo
25.9.2010, Vsetín, Podzimní zkoušky   -   1.cena
12.9. Těšany, Klubové Podzimní zkoušky, Retriever klub CZ   -   1.cena, CACT, Vítěz zkoušek
11.9. Podzimní zkoušky, Brno   -    1.cena

7.10. Před dvěma hodinama odjel do nového domova Sky. Bude bydlet se svým bráškou Falcem, u nádherné rodiny Koždoňových, nedaleko Brna. Přeji Vám, abyste byli s našimi kluky nesmírně spokojení a oni prožívali s vámi krásné a aktivní chvíle.

Plánujeme vrh "G". Na stránce budu nadále pracovat.

3.11. Tento víkend je ve znamení bombastických výsledků a zpráv. Pokusím se je v co nejkratší době doplnit!

Skye si rezervovala rodina Koždoňova, u které už několik týdnů bydlí Flamboyant Falco Oasis of Peace. Jsem ráda, že budou bratříčci pospolu. Sama doma vidím, jak jsou štěňátka šťastná, když si můžou řádit společně. V tuto chvíli  už tedy nenabízím žádné štěně na prodej. Začátkem příštího roku plánujeme zajímavé spojení, na které se moc těším. Informace o budoucím vrhu brzy.


26.9. Aktualizovala jsem stránku NA PRODEJ. Sky má nové fotografie.
Idefix ode dneška bydlí v nové rodině žijící ve Velké Polomi. Jeho majitelka Ing. Gabriela Gleichová zkušenosti s Flat Coated Retrievery má a tak ji nezaskočilo množství flatích pusinek a zablácené otisky tlapiček na jejím oblečení. Tímto splnila zkoušku vhodného majitele. ;-)

V tuto chvíli mám už jen jediného volného pejska z vrhu F. Ostatní štěňátka (až na Floa, který svou páničku už má, ale stěhovat se bude v polovině příštího měsíce), už žijí ve svých nových domovech, z kterých mám vynikající pocit. Jsem ráda, že u vás moji pejskové můžou žít a doufám, že náš kontakt tímto nezkončil. Naopak si přeji, abychom zůstali v kontaktu nejen telefonickém, nebo mailovém, ale aktivním osobním kontaktu. Moc se na to těším. Přeji Vám, ať jste s našimi psími dětimi maximílně spokojení a ať do Vašich rodin přinesou pravou Flatí lásku.

Odkaz na fotogalerii z naší procházky ZDE.

24.9. Na stránku vrh D jsem aktualizovala výstavní a pracovní výsledky Diesla, zdraví, práci Darling, výstavní výsledky Dove, pracovní a výstavní výsledky Deborah. Na stránce vrhu C jsem přidala Cassay výsledek ze soutěže Stezkou Vlka. Všem majitelům srdečně  gratuluji, užijte si nádherné chvíle, které prožíváte společně s vašimi pejsky.

Ze stránky Štěňátka na prodej jsem smazala nabídku pejska Flamboyant Flo Oasis of Peace, který našel svůj nový domov v Německu.


Aktualizovala jsem stránku Bibinky.

Dnes jsme byli se všemi pejsky a štěňátky za lesem na nádherných loukách. Krásně jsme si užili slunečný den. Snad se mi brzy podaří dát na rajče nové fotky.

16.9. Poslední dobou nestíhám aktualizovat web, ale to neznamená, že nemám co psát. Naopak, novinek je spousta!

Začnu zprávou, která mě moc potěšila! A v dalších dnech přidám další.

Darling Oasis of Peace
má vyšetřené oči MVDr. Staňou jako PRA, C, LL, Gonio - NEGATIVNÍ!
A Dogího syn CH. NV Antonio Maminčino Štěstí byl vyšetřen opakovaně a opět PRA, C, LL, Gonio - NEGATIVNÍ!

Vynikající zdravotní výsledky mi dělají obrovskou radost. Děkuji vzorným majitelům, Oli a  Robertovi Bischofovým.

O víkendu, pokud se nic nestane, nás můžete vidět v sobotu na klubové výstavě v Oslavanech, v neděli na semináři o našem milovaném plemeni FCR. Už se moc těším!

Přidala jsem novou stránku NA PRODEJ.


1.9. Úžasné VIDEO Barči a Orry (Deborah Oasis of Peace). Barči, jste super dvojka!!!!!!!!

30.8.
Nastal krásný a mnou vytoužený den!

Je mi ctí vám představit Winnie a Rufuska.

15.8. Aktualizovala jsem stránku VRHU F. Vytvořila jsem nové kolonky pro jednotlivé pejsky. Věřím, že tam brzy budou přibývat nové a nové informace a fotografie.


Nabízím kvalitního dvouměsíčního pejska na prodej. Je nepříbuzný na český chov, má nůžkový skus a sestouplá obě varlata. Vhodný na chov, sport, loveckou práci. Bude to milý a aktivní společník a rodinný přítel.
10.8. Štěňátka jsou naočkována, natetována a už první tři odjeli do svých nových domovů. Věřím, že se tam budou mít nádherně a že se nám jejich majitelé budou často ozývat. :-)) Děkuji Vám za důvěru v naše miminka!

V Oasis of Peace zůstane pejsek i fenečka. Snad příroda dá, aby z nich vyrostli nádherní představitelé svého plemene. Milující, kontaktní, chytří, veselí, elegantní a zdraví.

Fotografie na: www.oasisofpeace.rajce.idnes.cz

4.7. Mgr. Karla Podešvová mě dnes tolik potěšila nádhernými slovy o naší  a její Brixie Oasis of Peace:

Brixie dělá spoustu radosti při canisterapii, mnoha lidem pomohla vrátit se do života, když to zabalili. Jsem na ni za to pyšná. O prázdninách jsme měli několik předváděček canisterapie na táborech a teď chystáme další, ve spolupráci s mysliveckým sdružením. Pořádají den pro děti s ukázku prací loveckých psů a tak kromě toho, že bude Brixie ukazovat, jak pracuje lovecký pes, tak předvedeme i něco z canisterapie.

Kájo, jsi pěkným příkladem, kolik dobrého se dá udělat pro pejska, i s ním.

3.7.
Fotografie štěňátek z 6. týdne života najdete zde: http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Vrh_F_6.tyden/Všichni psí milovníci vody jsou zváni na akci WATER DOG CONTEST.
Naši chovatelskou stanici bude prezentovat ne jeden flatik. Přidejte se taky.


29.6.
MVDr. Luděk Kučera vyšetřil JCh. Ch. Basilej Brixie Oasis of Peace luxaci pately (čéšky) s výsledkem PL 0/0. Děkuji vzorné páničce, Mgr. Karle Podešvové, za vyšetření, které jsou nad rámec chovných podmínek, ale důležité pro zdravý vývoj plemene.

24.7. 2010 - Bohemia Cup RH-WB, Spáleniště/Přední Výtoň, Rozhodčí: Jaroslav Sedlák

Ciria Oasis of Peace vyrazila na další zkoušky se svou páničkou, Ing. et Bc. Evou Káčerkovou. Eva se s "Týnou" věnuje vodní zachranařině. Po týdenním výcvikovém kurzu složily zkoušku RH-WB a obsadily první místo. Gratuluji!

25.7. Pro ty, kdo nás chtějí v době štěňátek navštívit a náhodou je napadne něco přivézt, nevezte:

čokoládu - po tom tloustneme... :)
víno - po tom se opijeme a v noci nevstaneme ke štěňátkům... :)

Místo toho můžete přivézt něco z těchto věcí:

- noviny, noviny, noviny
- staré prostěradla, deky, ručínky
- toaletní papír, ubrousky
- pytle na odpadky
- výrobci pracích prášků... prací prášek :)
- výrobci elektřiny.... volné hodiny :))

To je seznam věcí, které se u nás spotřebovávají v obrovském množství a proto tyto věci sbíráme po celý rok. Dárcům děkujeme. :)

Když nic nepřivezete, i přesto jste vítání, ale jen když přijedete s dobrou náladou . :))

Přidala jsem na stránku vrhu F povídání - "Péče o naše štěňátka" a povídání o Bibince.

24.7. Do galerie pětitýdenních miminek jsem vložila spoustu nových fotek. Jedná se spíše o takové domácí momentky, které vám doufám přiblíží, jak moc si miminka užíváme a jak jsme s nimi šťastní : http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Vrh_F_5.tyden/ 

21.7. Mimča už mají pět týdnů. Pokud internet půjde, pokusím se přidat další a další fotky: http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Vrh_F_5.tyden/

19.7. Štěňátka rostou, sílí, krásně si hrají. Jsou to úžasné plyšové kuličky, které se rády nechávají chovat v náručí. :-)

Diesel Oasis of Peace o víkendu složil ve svých dvou a půl letech jedny z nejvyšších zkoušek v ČR. Na Mezinárodních Klubových Všestranných zkouškách uspěl v 1. ceně s titulem CACT a na celkovém 5. místě. Haničko a Diesle, moc vám gratuluji. Dieslik plní moje i tvé sny.

4.7.2010 uspěl na Klubových Speciálních vodních zkouškách retrívrů v 1. ceně, taktéž s CACT.

Diesel Oasis of Peace je držitelem celkem sedmi CACT!

Diesel Oasis of Peace nakryl úspěšně fenečku Adelaide Amor Fati, která nosí v bříšku ultrazvukem potvrzené miminka. Přeji chovatelce a majitelce krásné, hodné, chytré a zdravé dětičky. Ať Vám dělají radost, jako dělají radost "eFka" mně.

Několik prvních postojových fotek miminek "F" Oasis of Peace.Další fotečky najdete: http://www.oasisofpeace.rajce.idnes.cz/

4.7. Po delší odmlce jsem opět aktualizovala galerii štěňátek. Nově vložené fotky pořídila má skvělá kamarádka Maťka Michalková, kdy mi po dvě noci krmila miminka, abych si mohla odpočinout. Pomáhá mi i přítel, jeho maminka, přítelova sestřenice a skvělá chůva, členka naší flatí rodiny, Miriam. Děkuji všem, jste skvělí a díky vám mají miminka 100% péči a já větší možnost si je užít s plnou sílou a stále dobrou náladou. Miminka nám přinášejí do života něhu a radost!

http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/

Včera se Dieslik (Diesel Oasis of Peace) se svou páničkou Hankou zůčastnil klubobých lesních zkoušek. Diesel pracoval nad Hančino očekávání a udělal nám všem obrovskou radost. Vybojoval 1.cenu a CACT. Součtově byl 2. nejlepší retriever zkoušek!
Aby toho nebylo málo, dneska společně opět bojují na dalších zkouškách. Tentokráte na klubových vodních zkouškách. Podle posledních zpráv si vedou opět skvěle. Diesliku, já ti věřím. Moc si přeji, abyste společně s Hankou prožili další krásný den! 

4.7.2010 Národní výstava psů, c
Darling Oasis of Peace (feny, třída otevřená) - Výborná 1., CWC, BOS (nejlepší fena)
Dogího syn Antonio Maminčino štěstí (psí, třída otevřená) - Výborná 1., CWC

Olinko a Tome, jsem velice ráda za vaše úspěchy! Jen tak dál! Děkuji za milou návštěvu!26.6. Maminka Ritulka i štěňátka se mají dobře, je jim věnován náš veškerý čas. Mimča přibývají na váze, pokoušejí se o první krůčky, otevírají se jim očička.

Jejich fotečky můžete sledovat na oasisofpeace.rajce.idnes.cz . Snažím se aktualizovat galerii tak ob dva, tři dny. Podle množství fotek.

Z Anglie mi přišel milý mail a odkaz na VIDEO Rumpusova otce. Dědečka našich štěňátek.

18.6. Dne 16.6., o půl čtvrté ráno, 62. den březosti, Ritulka porodila prvního chlapečka. Pak následoval další chlapeček a další a další a další... Vzledem k tomu, že veterinářka viděla na ultrazvuku 6 nebo 7 miminek, myslela jsem si, že se holčičky nedočkáme. Jenže Rita rodila dál. Konečný počet se vyšplhal na 9 chlapečků a 4 holčičky!!! 
Miminka rostou, maminka by je ráda kojila 24 hodin denně. Máme doslova plné ruce miminek :). Proto se omlouvám, pokud bude aktualizace webových stránek, nebo odpovědi na mail, váznout.

První fotky najdete zde!

6.6.
29.5.2010 a 30.5.2010, Dvoudenní Speciální výstava Retrieverů, RETRIEVER KLUB CZ, Konopiště
Posudky:

Darling Oasis of Peace:
Sobota - velmi dobrá stavba těla, dobrá hlava, silná kostra, poněkud kratší ramenní kost, silná záda, dobré úhlení, dobrý pohyb
Neděle - 2 letá fenka, výborné kvality a typu, vyvážená a pěkně stavěná, preferoval bych více samičí hlavu, krásný krk a předek, pěkná horní linie, dobré zadní úhlení, velmi elegantní, krásná srst, velmi dobrý pohyb, poněkud těsný pohyb, krásná povaha, dobře předvedená

Diesel Oasis of Peace
Sobota - dobrá stavba, dobrá hlava, potřeboval by tmavší oko, velmi dobrá hřbetní linie, dobrý trup, dobré úhlení, výborný pohyb
Neděle - krásný pes samčího typu, velmi dobrých proporcí a vyváženosti, výborný typ, krásná samčí hlava, dobrý silný krk, dobrý předek, pěkná horní linie, dobré zadní úhlení, plný trup, velmi dobrý pohyb, krásná povaha, velmi dobře předveden

Deborah Oasis of Peace
Sobota - dobrá stavba, dobrá hlava a krk, silná záda, volná v loktech, dobré úhlení, dobrá kvalita srsti, pěkný prostorný pohyb
Neděle - krásně stavěná fena samičího typu, normální velikosti, krásná fenčí hlava a výraz, krásný krk a předhrudí, silná rovná horní linie, pěkné zadní úhlení, pěkná hloubku trupu, dobrá síla kostry, velmi dobrý pohyb, výborná povaha, dobře předvedená

Dove Oasis of Peace
Neděle - velmi dobrá stavba, hlava a krk, silná záda, dobré úhlení, výborný pohyb,
výška: 59 cm

Posudek fenečky Elizabeth Oasis of Peace zkusím získat od jejího majitele, pana Švarce.

Velice si vážím posouzení obou rozhodčích a zejména nedělních obsáhlých posudků. Pokud budu mít možnost, opět mé pejsky na pány rozhodčí přihlásím.


1.6.
29.5.2010 a 30.5.2010, Dvoudenní Speciální výstava Retrieverů, RETRIEVER KLUB CZ, Konopiště
              
Nádherný víkend jsme prožili společně s pejsky v areálu zámeckého parku Konopiště, kde se pořádaly Speciální výstavy Retrieverů. Byl to víkend přátel, pejsků, výborné organizace, skvělých rozhodčích, příjemných emocí a zážitků.

Chtěla bych poděkovat zejména majitelům štěňátek Oasis of Peace a Dogího štěňátek, kteří přijeli. Chci poděkovat Tondovi a Barče za spolujízdu, Tominovi za pomoc, za nádherné fotky! Hance za úžasný servis a péči o Dieslika. Radce Poslušné, její rodině a její chovatelské stanici Alebasi Jílové , za skvělý víkend, pomoc, milión dobrot, teplou postýlku...! Aničce za předvedení Bibinky, Honzovi za ubrousky a vodítko... Děkuji Astince za úžasné děti a vnoučátka!  Děkuji všem Flatím přátelům a jejich pejskům a děkuji rozhodčím za nádherné ocenění a posudky pro naše pejsky.

Oba zahraniční rozhodčí posuzovali velice přísně, jen někteří pejskové si odnesli známku Výborná. Vícekrát padly známky Velmi dobrý, Dobrý. Posudky byly obsáhlé, trefné a velice poučné! Takových akcí by mělo být v roce mnohem více. Věřím, že se dočkáme.

Kvůli veliké konkurenci a kvalitě rozhodčích si nesmírně vážím posudků, známek a umístění našich Oasis of Peace!!! Tyto výsledky mě ženou vpřed. Jsem ráda, že se naši pejskové líbí, snad jich bude více a více a budou zvyšovat kvalitu a pomáhat v kvalitním rozvoji našeho milovaného plemene Flat Coated Retriever.

Rozhodčí sobota: Mr. Kuusisto Jukka (FI)
Diesel Oasis of Peace (psi, mezitřída, 3 přihlášení) - Výborný 1., CAC
Deborah Oasis of Peace (feny, mezitřída, 6 přihlášených) - Výborná 3.
Darling Oasis of Peace (feny, třída otevřená, 11 přihlášených) - Výborná 1., CAC
Dove Oasis of Peace (feny, třída otevřená, 11 přihlášených) - Výborná 2., r.CAC

Rozhodčí neděle: Mr. Sven Slettedal (NO)
Diesel Oasis of Peace (psi, mezitřída, 2 přihlášení) - Výborný 1., CAC
Darling Oasis of Peace (feny, mezitřída, 3 přiihlášení) - Výborná 1., CAC
Deborah Oasis of Peace (feny, třída otevřená, 11 přihlášených) - Výborná 1., CAC
Elizabeth Oasis of Peace (feny, třída otevřená, 11 přihlášených) - Velmi dobrá, 4.místo

V následujících dnech přidám odkazy na galerii fotografií našich pejsků z výstavy a jejich výstavní posudky.


24.5.
Na ultrazvuku jsme viděli malé Ritušky a Rumpusky. Jak se vyvíjí, můžete vidět ZDE.


Dove Oasis of Peace
se svým pánečkem byli o víkendu na klubových zkouškách OVVR, aby opravili, co se jim minule nepovedlo. 23.5.2010 v Buchlovicích uspěli v 1.ceně. Gratuluji!!!

23.5.2010, Příbor, ZZO (Základní zkouška ovladatelnosti), rozhodčí: Jan Strach


Deborah Oasis of Peace - 60b./60b! Barunko, jste skvělí.

20.5.
Aktualizovala jsem stránku vrhu F a povídání o Anglii.

Bez úžasných pánečků našich štěňátek by to nešlo...

15.5.2010, Klubové Podzimní zkoušky, Kroměříž


Dieslik rozjíždí svou pracovní sezónu 2010 bravůrně. Společně se Zuzkou Bálkovou z 5 zúčastněných flatíků jako jediní získali 1. cenu. Místní honitba je skvěle zazvěřena, což stěžovalo pejskům práci, ale tak to má být. Na Dieslika, Zuzku i Hanku jsem moc pyšná.

Diesel Oasis of Peace - 1.cena, CACT

15.5.2010, Mezinárodní výstava psů, Bratislava (SK)

Krásná Orrynka, ačkoliv začala línat, vyběhala v česko-polsko-rakousko-dánsko-německé konkurenci známku Výborná, 1. místo v mezitřídě, CAC a ještě r.CACIB. Gratuluji! Barunko, ty víš, že jsem to věděla ;-). Jen tak dál!

Deborah Oasis of Peace (feny, mezitřída) - Výborná 1., CAC, r.CACIB

16.6.2010, OMS Podzimní zkoušky, OMS Karviná

Zatímco Dieslik ze zkoušek odstoupil, za neskutečně deštivého počasí Tom s Bibinkou složili své první lovecké zkoušky a s nááádherným výsledkem. Dokončila je s plným počtem bodů. Z poupátka se stává květ. Bibinka je velice nadaná, stejně jako její maminka. Bude skvělým partnerem nejen na honech. Děkuji, Tome a Oli, za nádhernou péči o naše flatí děťátko.

Darling Oasis of Peace - 1. cena, plný počet bodů, Nejlepší pes malých plemen!

O víkendu složila zkoušky OVVR i Dove Oasis of Peace. Splnila tak všechny podmínky pro uchovnění. Srdečně gratuluji. Jste úžastní a vzorní majitelé! Nikdy bych neváhala Vám dát štěňátko znova.


11.5. Holky šikulky! Barča a Orry (Deborah Oasis of Peace) získaly v agillity soutěži třetí místo!
Video ze závodu.

Diesel Oasis of Peace se stal oficiálně SLOVENESKÝM JUNIOR ŠAMPIÓNEM krásy.

9.5. Následující dny mám velice nabité, přesto se budu snažit sem přidávat malé aktualizace, na větší si budeme muset počkat.

Další krásné video šikovných agilliťaček Verunky a Jaddy (DéJá Vu Oasis of Peace).

7.5. Kvůli nečekané ztrátě naší Sashenky jsem neměla chuť ani sílu psát zážitky nejen o Anglii. Sasha chybí celé rodině a vždycky chybět bude. Místo smutku se teď snažíme spíše děkovat za nádherný čas, který jsme s ní mohli strávit.
Sashenko, děkujeme ti!!!Nikdy nevíme, kdy lidé kolem nás odejdou, kdy my odejdeme. Proto se snažme užívat každou chvíli, jak nejlépe dovedeme a buďme vždy milí a nápomocní ostatním. Já vím, určitě to každý z vás minimálně desetrkát slyšel. Ale když prožijete takhle nečekanou ztrátu, uvědomíte si, že to nejsou planá slova...


V tomto náročném a vytíženém období se snažím popsat náš výlet do nádherného flatího domova, Anglie. Příběh na pokračování.

Další video dvou šikovných holek. Verunky a Jaddynky.


30.4. Zatímco my byli v Anglii, v Česku se činil náš Diesel Oasis of Peace na klubových lesních zkouškách ve Vsetíně.
Získal I.cenu, CACT a 4. místo. Srdečně gratuluji a věřím, že to není poslední úspěch, naopak.
Tímto splnil udělení titulu Pracovní šampión a než jsme se stačili vrátit zpátky do Česka, už jsme měli přijatou zprávu, titul je doma.

Myslíte si, že už má titulů dost? Má jich hodně, ale to neznamená, že už další mít nemůže. Získal v soutěži ANKA 2009, pořádanou Klubem chovatelů loveckých slíčičů, který zastřešuje i retrívry, titul Dual Purpose 2009successfully! Tento titul je pro mě nejcennější, neboť zastřešuje dohromady výstavní i pracovní výsledky. Flat má být  krásný i šikovný a takový Diesliček je. Hani, děkuji, děláte mi obrovskou radost!!!


Dogího syn Ajax Bohemia Stratos získal v Českých Budějovicích známku Výbornou, 1. místo, CAC a ještě r.CACIB. Gratuluji! Pak ještě větší radost mám z výsledků jeho kyčlí a loktů, obě negativní 0/0.

Stejný úspěch měla i Dogího dcera Black Rose New Rosmery Výborná 1., CAC, r.CACIB. Tímto splnila podmínky pro udělení titulu Český šampión. Gratuluji!

Dogího dcera Cerow New Rosmery vyhrála svou třídu s Výborná 1., CAC. Šikovná holka.

Jak bylo v Anglii... už brzy.

27.4. Během posledních dnů se událo hodně věcí. Jedna novinka je krásnější než druhá, tak začnu od těch nejstarších a budu doplňovat v následujících dnech další.

Národní výstava psů, Ostrava, 10.-11.4.2010, rozhodčí: Ing. František Korda
Na tuto výstavu jsem jela, protože ji máme za humny, protože jsem chtěla potkat své výborné přátele a podpořit náš prezentující se odchov a jejich skvělé majitele. Ani ve snech jsem si nepředstavila, že uspějeme tak, jak jsme uspěli.

Cassay Oasis of Peace (psi, třída otevřená) - Velmi dobrý
DéJa Vu Oasis of Peace (feny, mezitřída) - Výborná 1., CAC, Národní vítěz 2010
Diesel Oasis of Peace (psi, mezitřída) - Výborný 1., CAC, Národní vítěz 2010, BOB
Dove Oasis of Peace (feny, třída otevřená) - Výborná 2., r.CAC

Všem srdečně gratuluji a děkuji za úžasnou péči, kterou všichni našim miláčkům dáváte.

Diesel Oasis of Peace


DéJa Vu Oasis of Peace


Deborah Oasis of Peace


Dove Oasis of Peace


10.4. Ritulinka hárá, příští víkend se vydáváme do Anglie za nádherným ženichem. Držte nám palce a packy.

8.4. Pár skvělých novinek našich psích dětí.

Bibi (Darling Oasis of Peace) získala oficiálně titul Rakouský Junior šampión.
Týna (Ciria Oasis of Peace) byla se svou zodpovědnou páničkou na dalším nepovinném zdravotním vyšetření. Týnuška má luxaci čéšky (PL) negativní 0/0.

5.4. Na stránce odkazy jsem přidala webové stránky polské chovatelské stanice Cabrol Amícor a švédského pejska Diesla, žijícího v Polsku se svou šikovnou páničkou Ewelínkou.

2.4. Ve čtvrtek jsem měla návštěvu. Barču s Orrynkou. Nejprve jsem Orry ostříhala, udělali jsme fotky a pak šly s Orry a Eileen cvičit. Obě holky jsou šikovné a dělají mi radost. Orrynka (Deborah Oasis of Peace) má nové fotky v postoji na rajčeti. Barunko, děkuji za návštěvu.

Deborah OOP - 1.4.2010

30.3.
27.03.2010., VII. Memoriál Bruna Sochora kategorie ZZO, rozhodčí: Jan Strach
Deborah Oasis of Peace - 4.místo, 73/80 b. Gratuluji Barunko a Orry!

27.10.2010, Národní výstava, Nitra (SK)


Diesel Oasis of Peace (psi, třída pracovní) - Výborný 1., CAC, BOB, BIG (vítěz třídy pracovní, vítěz plemene a nejkrásnější pes VIII. FCI skupiny)
Tímto Diesel splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampión krásny Slovenska a Multi Junior šampión!!!!!!!!!

Hani, gratuluji Diesličkovi z celého srdce a děkuji za tvou péči o něj. Děkuji i velice škovné Angelice, která se o něj v Nitře tak skvěle starala.Nová fotka Dogíška (27.3.2010, Aleši, děkuji moc za krásnou fotku.)11.3. Dogí... 10.3.2010... 6 let...


10.3. Aktualizovala jsem stránku Informace.

6.-7.3.2010, Mezinárodní výstava, Graz (A), rozhodčí: Hutsteiner Maria (Rakousko)

Eileen Oasis of Peace (feny, mezitřída) - Výborná, 2., r.CACA

Konkurence, se kterou Eileen ve své třídě "bojovala":
ROYAL SILK DON´T TAKE ME SERIOUSLY (I)
RONRAJ CHOICE OF MINE (SI)
ELECTRA VON HELPING HOUNDS (A)
STARWORKERS ONE STEP AHEAD (DK)


Výstava byla nádherná. Užili jsme si společný čas jak nejvíce jsme mohli.

Jsme taky pyšní na naše výsledky. Přihlášeno bylo 12 psů a 27 fen FCRs původem z Rakouska, Itálie, Švýcarska, Dánska, Švédska, Polska a Slovinska. A taky Česka. V záplavě mnoha VD jsme si všichni odnesli známku Výbornou a umístění.

Paní rozhodčí Hutsteiner Maria (Rakousko) byla velice milá, mluvila kromě němčiny také anglicky. S každým z majitelů psů komunikovala, proč zadala tu nebo tu známku a umístění. Posudky jsou milé, obsáhlé a trefné. Nebudu se bát jet na tuto rozhodčí znova. Naopak. Penalizovala pejsky, kteří byli tlustí a nebo bez kondice srsti.

Jinak výstava byla skvěle zorganizovaná. Kruhy by mohly být větší, ale byly dostačující (větší než minulý rok), po zemi byly položeny modré koberce. Toalety pěkné, čisté, stánků mnoho, řady žádné, parkování skvěle zorganizované a mnoho míst pro parkování ještě zbylo...
Sníh... Zažili jsme krásné sluníčko i obrovské sněhové bouře. Adrenalin a velký zážitek.

Děkujuuuu za super výstavu, obrovsky jsem si ji užila a naši pejskové taky.

Naše československá výprava. Mám vás moc ráda!


4.3. Aktualizovala jsem na Dogíškově stránce jeho potomstvo. Pár výsledků, o kterých vím a pár foteček. Tak ať se líbí.

Dogího dcery byly dnes na vyšetření u pana doktora Beránka. Obě holky mají oči zdravé.

Black Rose New Rosmery a Cerol New Rosmery - oči prosté všech dědičných vad

28.2. Pod odkaz informace jsem přidala pár výstav, které by vás mohly zajímat. Pod tuto stránku se budu snažit vkládat co nejvíce důležitých informací, chce to ale čas. Jsem vítána i námětům, které byste tam chtěli najít. Prosím, dejte mi vědět.

Eileen Oasis of Peace "Eileenka" má na své stránce nové fotografie.

25.2.
Navštivte výborný e-shop s potřebami pro retrívry.
DOGSTORE

...Gratuluji...
!!!Darling Oasis of Peace je oficiálně Slovenský Junior šampión krásy!!!!!!Dogího syn Antonio Maminčino štěstí je oficiálně Slovenský šampión krásy!!!
19.-21.02.2010, Mezinárodní výstava "EAST CUP" v Prešově (SK), rozhodčí: Matakovič Bojan, Chorvatsko
fotografie(Ewelina Deszert-Klosowska):
http://fcr-diesel.rajce.idnes.cz/Presov/#album

Díky skvělým přátelům a majitelům mých štěňátek jsem prožila úžasný víkend v Prešově. Děkuji Vám za příjemný čas s Vámi, za ubytování, stravu a místo v autě.
Zvláštní poděkování patří majitelům Dove Oasis of Peace "Sáry", kteří na svou první výstavu v životě jeli z Havířova do dalekého slovenského Prešova vlakem! Snad jim velký úspěch a chvíle strávené s námi překryli cestovní strasti.
Děkuji i rodince Bischofových, kteří se tak vzorně starají o své pejsky a vynakládají velké úsilí a čas, aby mohli jet  ať na psí výstavy nebo zkoušky.

Dove Oasis of Peace (feny, třída otevřená) - Výborná 1., CAC, r.CACIB
Darling Oasis of Peace (feny, mezitřída) - Výborná 1., CAC
Dogího syn Antonio Maminčino štěstí (psi, třída otevřená) - Výborný 1., CAC
Ronyho dcera Andromeda Diamentowa Zagroda (feny, třída vítězů) - Výborná 1., CAC, CACIB, East Cup Winner


Deborah Oasis of Peace s páničkou Barčou se věnují aktivně agillity a sbírají úspěchy -
6.-7.2. Dostals Open ve Sviadnově (CZ), 2x zkoušky A1 na výborně s umístěním 2. a 3. a celkově z víkendu 3.v součtech
Gratuluji, jen tak dál. :)

14.2.
Krásný Valentýn přejeme nejen zamilovaným do Flatíků. :-)

DeJa Vu Oasis of Peace "Jaddynka" se věnuje se svou páničkou Verčou agillity. Jde jim to skvěle. http://www.youtube.com/watch?v=WTV4mC1z12k

11.2.
6.-7.2.2010, Mezinárodní výstava psů v Brně (CZ)

7.2.2010, rozhodčí: Dana Smržová
Darling Oasis of Peace (feny, mezitřída) - Výborná 2., r.CAC
Basilej Brixie Oasis of Peace (feny, třída pracovní) - Výborná 3.
Dogího dcera Black Rose New Rosmery (feny, třída pracovní) - Výborná 1. CAC, CACIB, BOB
Dogího dcera Cerol New Rosmery (Feny, mezitřída) - Výborná 1., CAC
Dogího syn Ajax Bohemia Stratos (psi, mezitřída) - Výborný 1., CAC
Dogího syn Antonio Maminčino štěstí (psi, třída otevřená) - Výborný 4.

6.2.2010, rozhodčí: František Pasák
Darling Oasis of Peace (feny, mezitřída) -   Výborná 1., CAC
Basilej Brixie Oasis of Peace (feny, třída pracovní) - Výborná 1., CAC, r.CACIB, dokončila podmínky pro udělení titulu Český šampión krásy!!!
Dogího syn Ajax Bohemia Stratos (psi, mezitřída) - Výborný 3.
Dogího syn Antonio Maminčino štěstí (psi, třída otevřená) - Výborný 1., CAC, dokončil podmínky pro udělení titulu Český šampión krásy!!!

 4.2. K vrhu F jsem přidala fotografie rodičů.

Právě se chystám na krásnou procházku s pejsky, vysvítlo sluníčko. A odpoledne přijedou kamarádi pejskaři. Diesel OOP s Haničkou a Annie s Tominem.

Aktalizovala jsem stránku vrhu D a průběžně pracuji na stránce vrhu E.
3.2. Diesel Oasis of Peace se stal oficiálně Junior šampiónem Rakouska a také prvním chovným psem našeho vrhu D. Hani a Diesličku, gratuluju, jen tak dál!

28.1. Bibinka má svou vlastní stránku.

V chladnou sobotu jsme vyrazili do slovenského města módy, Trenčín, kde na výstavních molech se procházeli pejskové.
Z našich flatíků byla přihlášená Rituška a Bibinka. Pan rozhodčí, Miloš Kašpar, posoudil naše holky na výbornou. Obě se skvěle umístily a Bibinka, když porazila mnohé nádherné české i skandinávské konkurentky, se dokonce stala nejkrásnější fenečkou plemene. Moc si toho vážím. Právě tyto výsledky mě ujišťují, že jdu v chovu správným směrem a má snaha má smysl. Děkuji přátelům za krásně strávený den!!!

23.-24.1.2010, Mezinárodní výstava, Trenčín (SK), rozhodčí: Miloš Kašpar

O´flanagan Hur mås Det (feny, třída otevřená) - Výborná 2. , r.CAC
Darling Oasis of Peace (feny, mezitřída) - Výborná 1., CAC, CACIB - tímto splnila podmínky pro udělení titulu Junior šampión SK a  Multi Junior šampión.

Bibinčina sestřička DeJa Vu se chystá na rentgen kyčelních a loketních kloubů. Držíme pacinky pro výborný výsledek.

9.1. Na dnešní olomoucké výstavě jsme měli dvě zástupkyně naší chovatelské stanice, které se vydaly na nebezpečnou cestu v tomto sněhovém počasí.
Bibinka vyhrála svou třídu, získala známku Výborná 1., CAC  a tímto splnila podnímky pro udělení titulu Junior šampión ČR. Moc gratuluji a děkuji za výbornou prezentaci. Jste skvělí.
Orrynka získala přes svůj vynikající exteriér a výborný posudek známku Dobrou. Hlavně to nevzdávej, Barčo. Orry má před sebou velkou budoucnost.
Potěšil mě výsledek Dogího syna, který nejen vyhrál svou třídu, ale získal i titul Národní vítěz. Gratuluji!!!

9.1.2010, Národní výstava, Olomouc (CZ), rozhodčí: Milan Hampl

Darling Oasis of Peace (feny, mezitřída) - Výborná 1., CAC ...posudek Bibinky ještě nemám....
Deborah Oasis of Peace (feny, mezitřída) - Dobrá
Posudek Deborah OOP: Dobrá fena, jemná hlava, rovný hřbet, správně vyvinutý hrudník, mechanika pohybu , výborná v klidu i běhu, výška naměřena 54.

Fair Play Black Brianta (psi, mezitřída) - Výborný 1., CAC, Národní vítěz


7.1. Přišly výsledky oficiálního posouzení Eileen Oasis of Peace, má krásné kyčle i lokty - DKK 0/0 a DLK 0/0.  Konečně jsem jí udělala svou vlastní stránku a teď veřejně patří do naší smečky.

2.1. Deborah Oasis of Peace "Orrynka" a její pánička Barča pilně pracují a výsledky jsou vidět!
http://www.youtube.com/watch?v=mFUWmZDkti4&feature=player_embedded

1.1. Všem přátelům, blízkým a lidem s dobrým srdcem přejeme, aby byli v novém roce stejní jako Flat Coated Retrieveři - zdraví, veselí, energičtí a s obrovským milujícím srdcem. :-)

U plánovaného vrhu F jsem přidala odkazy na chovatelské stanice Brightmoor (Holandsko) a Don´s (Švédsko), kde si můžete prohlédnout potomstvo Rituščiného manžela.


28.12. Konec roku si užíváme plnými doušky.
Dnes jsem s tátou a Dogím prožila krásný hon v místní honitbě. Výřad zdobilo 9 silných zajíců a 20 bažantů. Příjemné počasí, nádherný těžký terén a milá společnost. Jsme rádi, že jsme se mohli honu aktivně zúčastnit.

26.12.2009 jsme vyrazili s rodinou na místní kopec a pořádně jsme si ho užili. Ráda se s vámi podělím o naše fotografie:
http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/cupek_26.12.09/

24.12. Jak jinak prožít nádherné Vánoce než s rodinou a pejsky?

Ráda bych se s Vámi podělila o naše momenty.
http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Vanocni_vylet_24.12.09_male/#album

Webová stránka chovatelské stanice Oasis of Peace nebyla delší dobu aktualizovaná. Důvodem byla práce na jejím novém designu. Snad se Vám bude líbit. Na stránce pilně pracujeme a budeme průběžně přidávat další úpravy a novinky.
Na stránce štěňátek se můžete podívat na naše plánované vrhy. Najdete tam bližší infomace o vrhu F.

Dostala jsem zprávu od majitele našeho "štěňátka" Cassay Oasis of Peace. Cassymu přišel zdravotní výsledek dysplazie kyčelního kloubu a ve dvou letech má výsledek DKK 0/0, DLK 0/0. Čili nejlepší stupeň, Cassy je zdravý!

 

Naše kráska Deborah Oasis of Peace má taktéž zdravé kyčle. DKK 0/0 !
Hana Žertová z Polepšovný mazlíčků (pořad televize Nova) doporučuje, jaký pes se hodí do mladé rodiny  k domku: "Jednoznačně retrívra. Nejlepší zkušenost mám s Flat Coated retrívrem, není tak hromotlucký jako labrador. Retřívři nepokazí žádnou legraci, jsou přátelští ke všem lidem i zvířatům a jsou poměrně snadno vychovatelní."
Já jen doplním, že pokud zajistíte flatovi dostatek zaměstnání, které potřebuje, není problém ho mít uvnitř domu, naopak je šťastnější. Flat Coated Retrívr není pes vhodný pouze na zahradu bez jiného možného pohybu a kontaktu s majitelem!


20.10. Fotografie Ritulky z Podzimních zkoušek v Havířově. Děkuji za výbornou organizaci a milou společnost.18.10. Ritunka, O´flanagan Hur mås Det, včera složila lovecké Podzimní zkoušky v 1. ceně a získala 2. místo v malých plemenech. Jsem na ni velice pyšná. Vím, že má před sebou slibnou pracovní budoucnost. Bude mi skvělou partnerkou v myslivecké praxi.
Dogího syn Národní vítěz Antonio Maminčino štěstí na stejných zkouškách získal III. cenu a splnil podnínky pro udělení titulu Slovenský šampión krásy. Jste šikulky!

Moc mě těší zdravotní výsledek Dogího dcery
Azalea black queen Saffron Lane, které přišel oficiální výsledek dysplazie kyčleních kloubů  0/1, Azalka je zdravá! Posílám gratulace a poděkování chovatelské stanici Saffron Lane a majitelům šikovné Azalky.

Dogího syn Ajax Bohemia Stratos včera získal na národní výstavě v Brně od paní rozhodčí Jindřišky Bendové vítězství ve třídě mladých a následně Junior BOB. Gratuluji!!!


13.10. Světová výstava je jedna z největších akcí, která ve světě psů existuje a protože na výstavu takového typu jezdíme už pár let, abychom prezentovali naši chovatelskou stanici, ale i viděli pejsky z dalekých zemí, nemohli jsme chybět.

10.10.2009, Světová klubová výstava retrieverů RK SK, Bratislava (SK), rozhodčí: Lena Hägglund (SWE, CHS O´flanagan)0.10.2009, Světová klubová výstava retrieverů RK SK, Bratislava (SK), rozhodčí: Lena Hägglund (SWE, CHS O´flanagan)0.10.2009, Světová klubová výstava retrieverů RK SK, Bratislava (SK), rozhodčí: Lena Hägglund (SWE, CHS O´flanagan)

Protože posuzovala flatíky paní Lena Hägglund, chovatelka Dogího a Ritunky, rozhodla jsem se nevystavovat, ale využít možnosti vidět 80 nádherných flatů z celého světa z blízka a přiučit se od dlouholeté a zkušené rozhodčí a chovatelky.  
Lena je úžasný člověk s obrovským přehledem o plemeni. Je v posuzování pečlivá, odhalí všechny chyby a naopak pozná správný typ flata. Je velice milá ke všem pejskům i jejich vystavovatelům. Všichni přihlížející se mohli učit, co je správné a co ne. Lena dala znatelně najevo své mínění, když kromě známky Výborná zadávala velmi často známku Velmi dobrou i Dobrou.
Děkuji, Van, že jsi mi umožnila sedět za posuzovatelským stolem a vidět veškeré dění z blízka. Děkuji Lence a Tominovi, kteří předvedli Diesla a Bibinku. Děkuji všem za veškerou pomoc.

Lena ohodnotila kvalitu dvou přihlášených déčkových Oasis of Peace následovně.

Darling Oasis of Peace (feny, třída mladých) - Výborná  1. místo, CAJC
Diesel Oasis of Peace (psi, třída mladých) - Výborná 3. místo


11.10.2009, Světová výstava psů, Bratislava (SK), rozhodčí: Zake Ligita, LV , Kliebenstein Horst, D (německý rozhodčí posuzoval veterány, juniory a dorstence)
Veškeré výsledky z této výstavy najdete na http://www.skj.sk/wds_09/php_vysledky_plemena/zobraz_vysledky.php?plemenovyber=121

Okolo 130 přihlášených jedinců přijelo z celého světa (například z Finka, Norska, Švédska, Dánska, Itálie, Slovinska, Ruska, Německa, Polska, Litvy...), aby zabojovali o tituly nejvyšší. Paní rozhodčí, která posuzuje všechny plemena pod záštitou FCI (Fédération cynologique Internationale), není specialistou pro Flat Coated Retrievery, se v mnohých výsledcích s Lenou Hägglund lišila. Do kruhu jít byla spíše loterie. Mnozí favorité odešli z kruhu se známkou VD a naopak. Nakonec si říkám, je dobře, že měla paní rozhodčí nachystané v ruce pouze stužky modré (známka výborná) a červené (známka velmi dobrá), neboť kdo ví, kolik kvalitních jedinců by odešlo s dobrou.


Byl to víkend ve znamení krásných Flat Coated Retrieverů a jejich přátel. Jsem ráda, že jsem tam mohla být.

O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - Výborná
O´flanagan Vice Versa (psi, pracovní třída) - Velmi dobrý
Diesel Oasis of Peace (psi, třída mladých) - Velmi dobrý


Obrovskou radost mi udělal Diesel Oasis of Peace. Přišly oficiální zdravotní výsledky a Diesel má dysplazii kyčelního kloubu 0/0 a lotku 0/0. Obě negativní!

5.10. Rituška má aktualizované výstavní výsledky.

30.9. Obrovské gratulace od nás letí do Švýcarska a Švédska chovatelce Leně Hägglund, majitelce Andrei Gmür-Mautz a handlerce Yasmině k úžasným výstavním výsledkům "Certa", otce našeho vrhu "D".

26. & 27.09.2009 CAC Avenches

Sobota:
O´flanagan Caffe Concerto - Exc.1st CAC BOB Best in Show
První místo ve třídě otevřené a nejlepšího flata zadala Mrs. V. De Cuyper.
Nejkrásnějšího psa celé výstavy zadal Mr. A. De Wilde.

Neděle:
O´flanagan Caffe Concerto - Exc1st CAC BOB r. Best in Show
První místo ve třídě otevřené a nejlepšího flata zadal Mr. A. De Wilde.
Druhé místo nejrkásnějšího psa výstavy Certovi zadal Mr. M. Borgues.28.9. Děkuji Tomínku, za odvoz a veškerý servis, který si pejskům a mně poskytnul! Bez blízkých přátel by se těžko uskutečňovaly sny. Děkuji vám, Kačenko, Mirečku, Dominičku a celá Saffron Lane za přeluxusní domácí ubytování a nádherné chvíle, které s vámi pokaždé zažíváme. Děkuji Milko, že jsi nám dovolila navštívit tvé překrásné goldení království. Děkuji majitelům mých štěňátek, za jejich péči o "naše vaše" psí děti a za to, že vás můžu na výstavách potkávat!

Velice děkuji paní rozhodčí za její vynikající posuzování a chování k pejskům a jejim majitelům.

Náročný, ale tak náááádherný víkend je za námi.

26.9.2009, Klubová výstava RK CZ, Konopiště (CZ), rozhodčí: Mrs. Chris Holmes z Velké Británie, chovatelská stanice Flat Coated Retrieverů Candidacasa


Diesel Oasis of Peace se paní rozhodčí velice líbil, protože nejen že vyhrál třídu mladých, ale stal se také nejkrásnějším mladým jedincem plemene. Slibujeme, že potrénujeme jeho vystavování a bude to jen a jen lepší! Známka Výborná, 1. místo, CAJC a Junior BOB. Diesliček tímto splnil podmínky udělení titulu Junior Šampión ČR!!!!!!!!!

O´flanagan Vice Versa se předvedl ve třídě vítězů, kterou výhrál a porazil tak zkušené a úspěšné dospělé psy. Získal známku Výborná, 1. místo a CAC.

O´flanagan Hur m
ås Det v početné mezitřídě dostala známku Výborná, 2. místo a r.CAC za svou švédskou kamarádkou Lustans Double Diamond a před pro mě nádhernou fenečkou se zajímavou budoucností Ellyn Oriell Black Brianta.

Velice mile mě potěšila přítomnost Babylon Bessy Oasis of Peace a jejich pánečků. Bessynka se krásně předváděla a přesvědčila rozhodčí natolik, že jí zadala známku Výborná, 1.místo a CAC.
DéJá Vu Oasis of Peace se rozhárala, proto na výstavu nepřijela, aby neprovokovala pejsky. Uvidíte ji určitě na jedné z budoucích výstav.

Já i mnoho dalších přítomných se shodlo, že paní Chris Holmes byla jedinečná rozhodčí, která udělala z každoroční klubové výstavy opravdu prestižní místo setkání 59 Flat Coated Retrieverů. Děkuji!


26.9.2009, Národní výstava psů, Prešov (SK), rozhodčí: Johansson Karl-Erik ze Švédska

Dogího syn, Antonio Maminčino štěstí (Národní vítěz ČR 2009), zazářil na Slovensku, když získal od švédského rozhodčího 1.místo v otevřené třídě, CAC,  nejkrásnější dospělý pes, titul Vítěz Slovenska a nejkrásnější Flat Coated Retriever výstavy - BOB.
posudek:
vynikající typ, vynikajúca hlava, tmavé oči s dobrým výrazom, dobré pysky, vynikajúca linia krku a chrbta, vynikajúca hruď vynikajúce úhlenie, vynikajúce pohyby.
Darling Oasis of Peace "Bibi" neměla svůj den, v kruhu se nepředvedla a dostala od rozhodčího známku Velmi dobrá. Nic na tom nemění, že je to pro mě vynikající fena, na které další úspěchy čekají.


Pár slov majitelky Brixie Oasis of Peace.

V pátek jsme opět byli na předvádění canisterapie na základní škole a opět to byl velký úspěch, děti si Brixinku úplně zamilovali a nechtěli nás pustit ani domů, Brixie je úžasná, zvládá canisterapii 5x týdně, líbí se mi na ní, že je všestranná, jej jí jedno, jestli se dělá caniska u těžce postižených dětí, u dětí s lehčím postižením, v domově důchodců nebo se zdravými dětmi, všem dokáže udělat radost a rozjasnit tvář, je to takový pozitivní sluníčko, který nikdy nezklame.

Kájo, krásně jsi to napsala. Mám obrovskou radost, že jsi s ní spokojená a šťastná a to nejen ty. Děkuju za to, co pro ni a ostatní děláš. Taky mám takové přání, dostat se s pejsky mezi lidi, kteří to nejvíce potřebují. Snad se mi to jednou splní. Jako poděkování za to, co mám a jiní mít nemůžou.


Majitelka "Týnušky" (Ciria Oasis of Peace) tráví svůj čas aktivně. Podařilo se jim složit zkoušku
RH-WA (vodní záchrana stupeň A). Gratuluji, gratuluji! Flatíčci jsou velice všestranní a je milé pozorovat, v čem všem dokážou být úspěšní.


21.9. Svůj volný čas trávíme na procházkách a cvičením jak poslušnosti, tak loveckých disciplín. Rituška se chystá na své první zkoušky.

19.9. Zážitky z klubové výstavy ve Warszawě jsem si musela nechat trochu uložit, obzvláště můj žaludek. Cestování polskými silnicemi není jednoduché, teď do toho přidáte stovky kilometrů, zácpy a semafory co pár metrů... Náročné!
Za tímto utrpením byla milá klubová výstava v pěkném prostředí, s prostornými výstavními kruhy, s pěknými cenami pro vítěze, s milým rozhodčím, s výsledky a posudky, za které se nemusíme stydět, naopak!
Verunko, děkuji ti, že jsi vzala Jaddynku s námi, děkuji ti i za pomoc s hlídáním. Kubo, Pavle, děkuji moc moc moc za výborné zázemí!

13.9. , Klubová výstava, Warszawa PL, rozhodčí: Rune Fageström (FIN)

O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - V1, CWC (český CAC)
O´flanagan Vice Versa (psi, třída pracovní) - V1, CWC
DéJá Vu Oasis of Peace (feny, třída mladých) - V2


Když my na poli výstavním, Diesel s Hankou na poli pracovním a jak jinak než bezchybně, s plným počtem bodů. Diesličku, Haničko, gratuluju!!! Jste jedničky!!!
13.9. , Klubové Podzimní zkoušky, Těšany (CZ)
Diesel Oasis of Peace - 1. cena, CACT, 4. nejlepší pes zkoušek, 188b./188b.


Bibinka (Darling Oasis of Peace) a Brixie (Basilej Brixie Oasis of Peace) se činily v nádherné práci a službě lidem. Složily canisterapeutickou zkoušku a Brixinka dokonce i vyššího stupně ZCP 2. Oběma holkám gratuluji a hlavně děkuji páničkám Oli a Káji, že o holky vzorně pečují a aktivně s něma  pracují.

Flati jsou úžasní, velmi všestranní. Jedna vlastnost je u nich velice vyvinutá. Dělají svým pánům den co den obrovskou radost.

10.9. Aktualizovala jsem stránku Dogího potomstvo  . Postupem času budu přidávat další informace o Dogího dětech.

9.9. Mám další krásné novinky.

Pánička Mgr. Karla  Podešvová zavedla Brixie Oasis of Peace na nepovinné, ale pro kontrolu chovu potřebné vyšetření očí a Brixinka má oči zdravé a prosté všech dědičných onemocnění!

Mám první zdravotní výsledek z vrhu A Saffron Lane Dogíska a Brusinky. Anna Princess Saffron Lane má naprosto zdravé kyčle. DKK 0/0!!! Držíme pacičky i dalším sourozencům.


6.9. Nestíhám doplňovat fotogalerii na rajčeti, tak přidávám zatím jen ochutnávku.
Wels 0809 - Jak si umíme užít výstavu.

Rodinná fotka

Diesel Oasis of Peace

Darling Oasis of Peace

O´flanagan Hur mas Det

5.9. Podzimní zkoušky, OMS Brno
Diesel Oasis of Peace - 1.cena, Vítěz skupiny retrívrů!
Diesličku, Haničko, gratuluju! 

29.-30.8 2009. Mezinárodní výstava psů, Mladá Boleslav (CZ), rozhodčí: Miloš Kašpar


Poslední víkend v srpnu jsme prožili opět daleko od domova. Všude dobře a s přáteli nejlépe. Kačenko, Mirečku, děkujeme moc!!!

O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - V1. , CAC, r.CACIB, splěny podmínky pro udělení titulu Junior šampión ČR
Babylon Bessy Oasis of Peace (feny, třída otevřená) - V4.
Darling Oasis of Peace  (feny, třída mladých) - V2.
Diesel Oasis of Peace  (psi, třída mladých) - V1. , CAJC, BOB Junior
Elizabet Oasis of Peace (feny, třída mladých) - D

27.8. Další déčková myšička Dove Oasis of Peace DKK 0/0 a DLK 0/0!!! Jupíííí!!!

Mám spoustu nádherných fotografií, brzy přidám odkaz.


Poslední dobou máme psí maraton. Skoro žádný víkend nejsme doma a přes týden doháníme, co jsme neztihli. Proto se i aktualizace oddaluje, ale přitom úžasné výsledky jen přibývají.

Když jsme plánovali výstavu v Bratislavě, zjistili jsme, že ze  hlavního města Slovenska známe pouze výstaviště Inchebu. Proto našim prioritním cílem bylo si udělat krásný výlet k sousedům, což se nám do puntíku splnilo!

Výstavní úspěchy, které byly třešničkou našeho výletu.

15.08, 2xCACIB Bratislava (SK), rozhodčí: Adlt  (CZ)
O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - V1. , CAC, r.CACIB
Darling Oasis of Peace  (feny, třída mladých) - V1. , CAJC
Diesel Oasis of Peace  (psi, třída mladých) - V1. , CAJC, 2. nejlepší v plemeni

16.08.2009, 2xCACIB Bratislava (SK), rozhodčí: V. Sruk (HR)
O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - V1. , CAC
Darling Oasis of Peace  (feny, třída mladých) - V2.
Diesel Oasis of Peace  (psi, třída mladých) - V1. , CAJC, užší výběr o BIS mladý pes!


Domů jsme se vrátili v pondělí ráno, dlouho jsme se neohřáli a už ve čtvrtek ráno jsme pádili směr Rakousko.
Stejný cíl jako my mělo i spoustu dalších majitelů pejsků a to pro vystavovatele velice zajímavý 3xCACIB Wels. Flatí kruh byl opravdu ale opravdu zajímavý. Přijela konkurence z Polska CHS Compendio, Šýcarska Neal´s, Itálie Shiny Coat, St. John´s Wastelands... pejsci nesli názvy svých chovatelských stanicí Branchalwood (GB), Starworkers (DK), Black Amandas (DK), Swallowsflight (NL), Mei Dan (FI), Comics (SWE)... Oasis of Peace se nestratila :) V neděli Diesel porazil všechny tyto nádherné flaty a stal se nejkrásnějším z plemene.  Děkuji všem rozhodčím, že tak krásně ocenili naše pejsky. Je to pro mě obrovská odměna za svou práci, která mi zabírá většinu času, financí, ale přináší velikou radost každý den.

21. 8. 2009, CACIB Show Wels (A), rozhodčí: Harri Lehkonen (FIN)
O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - V1. , CACA, CACIB
Darling Oasis of Peace  (feny, třída mladých) - V1. , CAJC
Diesel Oasis of Peace  (psi, třída mladých) - V1. , CAJC

22. 8. 2009, CACIb Show Wels (A), rozhodčí. Heikkinen-Lehkonen Paula (FIN)
O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - V2. ,  r.CACA
Darling Oasis of Peace  (feny, třída mladých) - V1. , CAJC
Diesel Oasis of Peace  (psi, třída mladých) - V1. , CAJC

23. 8. 2009 CACIB Show Wels (A), rozhodčí: Monika Blaha (A)
O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - V4.
Darling Oasis of Peace  (feny, třída mladých) - V1. , CAJC, Junior šampión rakouska!!!
Diesel Oasis of Peace  (psi, třída mladých) - V1. , CAJC, BOB, Junior šampión rakouska!!!


Už zase balím kufry, tentokráte zůstaneme "jen" v ČR. Můžete nás vídět na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi, nebo v Praze, s našimi skvělými přáteli.


12.8. Celkové výsledky jihočeského derby
Fotogalerie první a druhá (M.Šírová)

Děkujeme, paní Šírová, za překrásné fotografie.
Diesel OOP
Dogího poháry10.8. 8. - 9.8.2009 Vlkov u Drahotěšic, OMS České Budějovice, IV. JIHOČESKÉ DERBY RETRIEVERŮ, rozhodčí: Milan Kříž, Jiří Síkora, Bc. Pavel Dvořák, Ing. Jan Horyna, Miroslav Pecháček, B. Uchytil

Protože si Dogí minulé pondělí rozříznul polštářek na tlapce (kvůli velmi čistotným občanům :( ... ), nevěděla jsem do poslední chvíle, jestli s ním na tuto akci nastoupit. Nakonec jsem řekla ano, protože jsem chtěla podpořit Diesla OOP s Hankou na daleké cestě na druhou stranu české republiky.
Velmi mile mě potěšil počet přihlášených flatů - 6, což kdysi nebylo zvykem, ale stále více se ukazuje a utvrzuje, že Flat je pracovní retrívr na velmi vysoké úrovni. Labradorských retrívrů dorazilo 7 a zlatých retrívrů 5, tedý méně, než flatů!
Práce všech psů ve skupině, do které jsme byli s Dogím nalosováni, byla výborná. S potěšením jsem sledovala jejich výkon. Atmosféra po dobu zkoušek byla velmi příjemná, organizace celé akce výborná.
Co říct k práci našich pejsků? Děkuji Dogí, je pro mě obrovská radost s tebou pracovat, celou akci jsem si hlavně díky tobě velmi užila. Diesličku, neustále všechny utvrzuješ, že máš před sebou velehvězdnou budoucnost, která začala už teď a vysokou laťkou.

IV. Jihočeské derby retrieverů
O´flanagan Vice Versa - 4. nejlepší pes IV. Jihočeského derby retrieverů + nominován na Derby ČR

Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů
O´flanagan Vice Versa - 132b./136b. , 1.cena, CACT
Diesel Oasis of Peace - 132b./136b., 1.cena, r.CACT

Podzimní zkoušky
O´flanagan Vice versa - 188b./188b. , 1.cena, CACT, 4. nejlepší podzimních zkoušek
Diesel Oasis of Peace - 162b./188b., 2.cena

!!!!!!!!!!!!!! Dogí splnil podmínky pro udělení titulu
PRACOVNÍ ŠAMPIÓN
!!!!!!!!!!!!!!


Ale vynikající zprávy nekončí!

Děkuji rodině Bischofovým za úžasnou péči o naši holčičku! Věřím, že nám v budoucnu dá stejně tak kvalitní pokračovatele Oasis of Peace. 
Darling Oasis of Peace - DKK 0/0 , DLK 0/0

Dne 9.8.2009 v Nedachlebicích nás na zkouškách OVVR (Ověření vlohových vlastností retrívra) reprezentovali naši nejmladší. Děkuji pejskům, jejich majitelům a Majce za jejich píli, snahu a vytrvalost. Máme Vás rádi!

Darling Oasis of Peace 1.cena

Evelyn Oasis of Peace - 1. cena, celkové 3. místo!
Edie Oasis of Peace - 1. cena
Eliott Oasis of Peace - 2.cena

1.8.
Aktualizovala jsem Dogího výstavní výsledky.

31.7. Byla u nás na návštěvě déčková princezna DéJá Vu Oasis of Peace a při té příležitosti jsme ji ostříhali a s pomocí její páničky i udělali pár foteček. Roste z ní krásná a šikovná fenečka.Aktualizovaná stránka vrhu D .

Edwin Oasis of Peace složil OVVR v den svých 1. narozenin a to v 1. ceně a s plným počtem bodů! Gratulujeme, jen tak dál!!!


28.7. Několik fotek z klubových vodních prací v Litohoři najdete zde: http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/KSZVPR_050709/
Omlouvám se za jejich kvalitu. Místo soustředění na focení jsem se soustředila na psa :).

25.7. 25.7.2009, Klubové speciální zkoušky z vodní práce, Litohoř (CZ)
rozhodčí:
Mgr. Oldřich Blecha, R.Nerád, J.Machát, M.Hrůza, D.Bambula, J.Koštál, J.Urbánek, A.Vespalec, J.Dudek

Před hodinou a půl jsme přijeli z Litohoře, kde se konaly zkoušky z vodní práce. Revír pro zkoušku byl úžasný, rozhodčí byli skvělí, jídlo (kapříci, kanec...) vynikající, atmosféra úžasná a práce Flat Coated Retrieverů na těchto zkouškách nejlepší ze všech!!! Super výkon všech pejsků a vůdkyň na třech prvních místech!
Gratuluji všem vůdcům a jejich skvělým pejskům! Hance a Diesličkovi posílám obrovské obejmutí a poklonu! Dogíškovi děkuji, že i díky němu jsem strávila další krásný den!
A už se těším na příště! :D

Multich Dual Purpose O´flanagan Vice Versa - 128b./136b., II.cena

1. Přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling     4
2. Přinášení kachny z hluboké vody                        4
3. Práce v rákosí                                                    4
4. Dohledávka pohozené kachny                            4
5. Chování po výstřelu                                            4
6. Paměť k aportu - marking                                   2
7. Přinášení                                                             4
8. Vodění psa                                                         4
9. Poslušnost a ovladatelnost                                   4
10. Chování na stanovišti                                         4

Diesel Oasis of Peace - 136b./136b.,  I.cena,  r.CACT,  2. nejlepší pes zkoušek

1. Přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling     4
2. Přinášení kachny z hluboké vody                        4
3. Práce v rákosí                                                    4
4. Dohledávka pohozené kachny                            4
5. Chování po výstřelu                                            4
6. Paměť k aportu - marking                                   4
7. Přinášení                                                             4
8. Vodění psa                                                         4
9. Poslušnost a ovladatelnost                                   4
10. Chování na stanovišti                                         4

Co nejdříve se pokusím sem vložit ofocené soudcovské tabulky a odkaz na fotogalerii.

24.7. Po krásném čase stráveném v Bašce odjíždíme za pár hodin směr Třebíč, kde se bude zítra konat klubová lovecká zkouška - KSZVP. Držte Dogíškovi a Diesličkovi pěsti.

20.7. Minulou sobotu jsme prožili krásný výlet na Ondřejník. Fotografie najdete tady: http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Vylet_na_Ondrejnik_0709/

Pokud máte zájem o štěňátka, kontaktujte chovatelskou stanici Maminčino štěstí heda.estranky.cz . Mají volnou fenečku a pejska ihned k odběru. Nebo chovatelskou stanici New Rosmery, kde jsou připraveni k odběru dva pejskové. www.rosmery.cz

9.7. Aktualizace stránky Vrh D , Asta , Rita

8.7. Minulý víkend byl překrásný. V pátek jsme slavili, grilovali a veselili se, v sobotu jsme prožili krásné chvíle s pejsky na řece a v neděli jsme jeli na výstavu do nedaleké Ustrone, kde jsme vybojovali výborné umístění. Největší radost nám udělala naše Eileenka, která na první výstavě porazila i svou velmi úspěšnou rodinnou kamarádku Darling Oasis of Peace a získala první místo. Jenže to nebyl konec. Dále si oběhla pár koleček společně s CAJCovým pejskem, švédským importem Almanza HET PA GROTEN , kterého porazila a získala tak BOB Junior. Ritunka byla taky velmi šikovná, poprvé se představila na polské výstavě v mezitřídě, porazila švédskou kamarádku Lustans Double Diamond a získala svůj první CWC. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za společně příjemně strávený čas.

Fotogalerie z pátku a soboty: http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Baska_0709/

5.7.2009, Národní výstava, Ustron (PL), rozhodčí: Maciej Wytyk (PL)

Darling Oasis of Peace  (feny, třída mladých) - V3.
Eileen Oasis of Peace (feny, třída mladých) - V1. CAJC, BOB Junior
O´flanagan Hur mås Det (feny, mezitřída) - V1. CWC
Antonio Maminčino štěstí (psi, třída otevřená,
MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x Akita od Lomnických vod) - V2.

Eileen Oasis of Peace
O´flanagan Hur mås Det
Zatímco my soutěžili na poli výstavním, Diesliček na poli pracovním přímo zářil. Poprvé na zkouškách a hned v 1.ceně a dokonce i s CACTem!!! Byl natolik šikovný, že za sebou nechal 18 psů a ve svých 12 měsících se stal druhým nejúspěšnějším psem zkoušek!!! Haničko a Diesličku, gratulujuuuu, máte mou plnou podporu.

http://www.kchls.cz/zkousky/2009/20090705_kszvp_svabenice/20090705_kszvp_svabenice.htm

5.7.2009, Klubové speciální zkoušky z vodní práce, Švábenice (CZ)

Diesel Oasis of Peace - 134b., 1. cena, CACT, 2. nejlepší pes zkoušek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pár dalších starších výsledků

27.6.2009, Mezinárodní výstava psů, Brno (CZ), rozhodčí: Mgr. Milan Hampl (CZ)
!!!Gratuluji!!!
Basilej Brixie Oasis of Peace (feny, třída pracovní) - V1., CAC
Fair Play Black Brianta (psi, třída mladých, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x ICh., PL Ch., SK Ch., SK JCh. Artic Avalanche Black Brianta) - V1., CAJC - splnil podmínky pro udělení titulu Junior champion CZ

24.6. Všechno nejlepší k narozeninám našim miminkům (vrh C,D,E) přeje celá smečka Oasis of Peace! Dvířka k nám jsou vám dokořán!

10.6.
Táta vrhu D, O´flanagan Caffe Concerto, se stal švýcarským šampiónem krásy. Srdečně gratulujeme!!!

Ciria Oasis of Peace byla dnes na očním vyšetření a výsledek je negativní!!! Evo, děkuji Ti za výbornou péči o Týnušku!!!

6.6.2009, Klubová výstava RKCZ, Oslavany (CZ),  rozhodčí: P.F. Berchtold (A)
Děkuji mým "štěńátkům", kteří jste přijeli!!!


Darling Oasis of Peace - V1. z 10 fen, CAJC, Juniorský Vítěz Oslavan!!!
Diesel Oasis of Peace - V1. z 8 psů, CAJC, Juniorský Vítěz Oslavan + 4. nejlepší v plemeni!!!
Edie Oasis of Peace - VD
Eliott Oasis of Peace - VD


Dogí je tátou, narodilo se mu osm krásných zdravých štěňátek v chovatelské stanici Maminčino štěstí! Jedná se o opakované spojení. Výsledky prvních štěňat Dogího a Hedy jsou vynikající! Více na heda.estranky.cz

Pokud máte zájem o štěňátko z chovatelské stanice New Rosmery, kontaktujte chovatele. www.rosmery.cz


Rita  ,  Dogí  , Bibi (Darling OOP) , Diesel OOP a Orry (Deborah OOP) mají aktualizované své fotogalerie.

16.5. Fotogalerie fenečky z vrhu E (Adélka x Nordus) - Eileen Oasis of Peace

Táta vrhu D, O´flanagan Caffe Concerto, má opět vyšetřené oči a výsledek je vynikající!
HC/RD/PRA/CEA + Gonio  - čisté
15.5.
Nové fotografie Bibinky na rajčeti: http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Darling_Oasis_of_Peace/Děkuji všem přátelům za nenahraditelnou atmosféru, pomoc, gratulace a úúúúúžasně strávený víkend a rozhodčím za skvělé posouzení rekordně množstvím i kvalitou přihlášených flatů (55!) v ČR!!!!!! Děkuji rodině Bischofovým, která mi dovolila předvést na této prestižní výstavě naši princeznu Bibi.


9.5.2009, Klubová výstava retrívrů KCHLS, Hluboká nad Vltavou, rozhodčí: psi + BOB - JOS DE CUYPER (Belgie), feny - SUSANNA HÖGER (Rakousko)

O´flanagan Vice Versa (psi, třída pracovní) - V2, r.CAC
FAR AWAY BLACK BRIANTA (psi, třída mladých, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x ICh., PL Ch., SK Ch., SK JCh. Artic Avalanche Black Brianta) - V1, CAJC, Klubový vítěz mladých!!!

10.5.2009, Speciální výstava retrieverů KCHLS, Hluboká nad Vltavou, rozhodčí: psi + BOB: MARY O'DONOGHUE (Irsko), feny: JOS DE CUYPER (Belgie)

Darling Oasis of Peace (feny, třída mladých) - V1, CAJC a v závěrečných soutěžích získala

!!!!!!!!   BIS JUNIOR   !!!!!!!!O´flanagan Vice Versa (psi, třída vítězů) - V3
FAR AWAY BLACK BRIANTA (psi, třída mladých, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x ICh., PL Ch., SK Ch., SK JCh. Artic Avalanche Black Brianta) - VD


Moc gratuluji a posílám obejmutí Basilej Brixie Oasis of Peace a její páničce Káji za další vítězství ve svých třídách a dalšími CACy na svém kontě.

Dogí je tátou :-*

Pokud máte zájem o štěňátko, kontaktujte mě, nebo chovatele www.rosmery.cz

30.4. Další skvělé zprávy!!!
Během úúúúžasného setkání flatích přátel proběhla výborná přednáška pana MVDr. Jiřího Beránka. Na místě jsme si nechali i vyšetřit pejsky. Výsledky jsou vynikající!!!

O´flanagan Vice Versa - oči čisté, gonio negativní
O´flanagan Hur mås Det - oči čisté, gonio negativní
Antonio Maminčino štěstí (
MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x Akita od Lomnických vod) - oči čisté, gonio negativní 
Feel Free Black Brianta (
MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x ICh., PL Ch., SK Ch., SK JCh. Artic Avalanche Black Brianta) - oči čisté, gonio negativní

Pane doktore, děkuji, že jste si na nás udělal čas, připravil vynikající přednášku a strávil s námi, bohužel krátkou, ale krásnou chvíli. Příště musíte zůstat déle! ;-)


Fotografie z ráje najdete tady (už se velmi těšíme na další setkání!):
http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/Nova_slozka/

http://voxik.rajce.idnes.cz/
http://brianta.rajce.idnes.cz/Flati_vikend_MORAVKA_16.-19.4.2009
http://sky.rajce.idnes.cz/
http://o-l-i-v-i-e.rajce.idnes.cz/Moravka 17.-18.4. 2009

Aktualizovala jsem stránku Dogího a Rity.
11.4.

!!!!!!!!!!!!        Rituška má oficiálně panem MVDr. Deckrem posouzené kyčle a lotky s nejlepšími výsledky DKK 0/0 a DLK 0/0        !!!!!!!!!!!!Aktualizovoala jsem stránku Dogímu a Ritě.

4.-5.4.2009, Mezinárodní výstava psů, Wieselburg (A), rozhodčí: Van Dee Pieta (F)


MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa (psi, třída pracovní) - V1, CACA, CACIB
O´flanagan Hur mås Det (feny, třída mladých) - VD 4., všech 7 fen ve třídě mladých dostalo VD
Diesel Oasis of Peace (psi, třída mladých) - VD 2.

Fotogalerii z výstavy a z nádherné procházky v Rakousku najdete zde:  http://oasisofpeace.rajce.idnes.cz/wieselburg040409_male/
Děkuji Tominovi i Péťovi za pomoc a milou společnost! Hance za půjčení Diesla a skvělého foťáku! Je fajn mít skvělé přátele!


4.-5.4.2009, Národní výstava psů, Ostrava (CZ), rozhodčí: Vladimír Adlt (CZ)

Darling Oasis of Peace (feny, třída mladých) - V 3
Antonio Maminčino štěstí (psi, mezitřída,
MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x Akita od Lomnických vod) - V1, CAC, Národní vítěz!
F
air Play Black Brianta (psi, třída mladých, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x ICh., PL Ch., SK Ch., SK JCh. Artic Avalanche Black Brianta) - V1, CAJC
Finlandia Black Brianta (feny, třída mladých, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x ICh., PL Ch., SK Ch., SK JCh. Artic Avalanche Black Brianta) - V2

Bibince i Dogískovým dětem moc gratuluji a děkuji za výbornou prezentaci!
29.3. Dogímu jsme nechali vyšetřit luxaci pately (vykloubení čéšky) a výsledek je negativní PL 0/0, jupíííí! Aktualizovala jsem jeho stránku.

28.-29.3.2009, Národní výstava psů, Nitra (SK), rozhodčí: Linda Voláriková (SK)

Rituška vyhrála na Slovensku po třetí třídu mladých a stala se tak Junior šampiónem SK! Děkuju, Rituško!

O´flanagan Hur mås Det (feny, třída mladých) - V1. CAJC
22.3. Všechna Dogího vnoučata v chovatelské stanici Bohemian Ariston jsou zadaná.

20.-22.3.2009, Mezinárodní výstava psů, Katowice (PL), rozhodčí: Reisinger Karl P. (A)

O´flanagan Hur mås Det (feny, třída mladých) - V4. z 9 fen!
Diesel Oasis of Peace (psi, dorost) - VN 1.

7.-8.3.2009, Mezinárodní výstava psů, Graz (A), rozhodčí: Ganami-Kertes Agnes (IL)
O´flanagan Vice Versa (psi, třída pracovní) - V1., CACA, CACIB, BOB
O´flanagan Hur mås Det (feny, poprvé v mezitřídě!) - V2. , r.CACA

28.2

Dogí se stal poprvé dědečkem!!! Čtyři chlapečci a čtyři holčičky se narodili 18.2. Dogího dceři SK JCH  Black Rose New Rosmery. Stále jsou některá štěňátka k zadání. Více na www.bohemian-ariston.com. Přejeme jim do života jen to nejkrásnější!

Dogího děti mi dělají ohromnou radost! Od jejich majitelů dostávám krásné zprávy.

Amálka Maminčino štěstí (Dogí x Akita od Lomnických vod) - DKK 0/0, DLK 0/0!!! Posuzoval MVDr. Šebek.
COLD FIRE Moloseum (Dogí x Sniffens Forest Willow) získal ve velké konkurenci místo první, CAJC a byl nejlepším mladých v plemeni. Gratuluji!
 

24.2.

Aktualizována stránka vrhu D, přidány odkazy na fotogalerii Diesla a Darling Oasis of Peace.

18.2.

Aktualizovala jsem stránku výstavy, kde najdete přehledně všechny výstavní výsledky mých pejsků a odchovů v novém roce.

7.2.2009, Mezinárodní výstava psů, Brno, rozhodčí: Hana Ahrens (A)
Společně s manžely Bischofovými (CHS Maminčino štěstí) a Lenkou Smutnou (CHS Black Brianta) jsme vyrazili jedním autem směr Brno. Moc děkuji svým přátelům za úžasně strávený den ve velmi příjemné společnosti!

O´flanagan Hur mås Det (feny, třída mladých) - V2
Basilej Brixie Oasis of Peace (feny, třída pracovní) - VD 3.
Darling Oasis of Peace (feny, třída dorostu) - VN 1.
Antonio Maminčino štěstí (psi, mezitřída,
MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x Akita od Lomnických vod) - V2. , r.CAC

                                                              Rita, Bibi, Tony, Vikčanádherná Darling Oasis of Peace "Bibi"Dogího syn Antonio Maminčino štěstí 2x "Tony"


 

17.2.

Přidala jsem novou stránku - práce .
24.-25.1., Mezinárodní výstava psů, Trenčín (SK), rozhodčí: MUDr. Ľudovít JANEK (SK)

Děkuji svým blízkým, kteří v době mé nemoci vyrazili za hranice vystavit naše pejsky. Ačkoliv byl v propozicích uveden jako rozhodčí Miloš Kašpar, na místě se majitelé flatů dozvěděli změnu, přesto se naši pejsci líbili a získali velmi pěkné výsledky!

MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa (psi, třída vítězů) - V1, CAC
O´flanagan Hur mås Det (feny, třída mladých) - V1, CAJC
Basilej Brixie Oasis of Peace (feny, třída pracovní) - V2
Aisha Mysterious Falco (feny, třída mladých, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x Tiffany Libošovská blata) - VD

20.1.

Roník vyhrál na výstavě nejvyššího typu v ČR v 1. kole BOB a v druhém BIG V. !!!

17.1.2009, Šampión šampiónů 2008, Praha, Top Hotel, rozhodčí: Miloš Kašpar, Ing. Zdeněk Antonovič

Multi CH Alan ze Šidláku - BOB, BIG V.

 

Dne 18.1.2009. odletěl Luckynek do svého nového domova ve Švýcarsku. Budeš mi moc chybět!

   

10.1.2009, Národní výstava psů, Olomouc (CZ), rozhodčí: Zdena Jílková (CZ)

O´flanagan Hur mås Det (feny, třída mladých) - V1. CAJC
Darling Oasis of Peace (feny, třída dorostu) - VN 3.
Basilej Brixie Oasis of Peace (feny, třída pracovní) - V3.
Ciria Oasis of Peace (feny, třída otevřená) - VD 2.

Antonio Maminčino štěstí (psi, mezitřída, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x Akita od Lomnických vod) - VD 3.
Fair Play Black Brianta (psi, třída mladých, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x ICh., PL Ch., SK Ch., SK JCh. Artic Avalanche Black Brianta) - V1. CAJC
Findlandia Black Brianta (feny, třída mladých, MuliCH, MultiWinner, Dual Purpose O´flanagan Vice Versa x ICh., PL Ch., SK Ch., SK JCh. Artic Avalanche Black Brianta) - V 3.

novinky: 2008 2007 2006 2005