O PLEMENI FLAT COATED RETRIEVER

Standard plemene

Jaký je Flat Coated Retriever?


Flatik se dá přesně charakterizovat několika slovy - neustále veselý, čilý, hravý, aportující a pusinkující.

Je vhodný zejména pro mladší rodiny, jednotlivce nebo pro každého, kdo má velkou dávku humoru a nevadí mu neustálá společnost krásného elegantního plemene, které miluje svou smečku. Jsou to psi vhodní k lidem se sportovním duchem i k rodinám s dětmi. Flatici mají tendenci skákat po lidech, ale správnou výchovou se tomotu vyhnete. Je neobyčejně chápavý a vnímavý, je takový, jakého si ho vychováte. Když pracujete, schoulí se ve Vaší blízkosti, pokud se však přesunete do jiné místnosti, na 99% půjde taky. Neruší Vás do té doby, než uvidí, že už máte volné ruce. Dlouhou dobu nic nedělání mu vynahradí procházka přírodou, běhání v lese, na poli, při sportu agillity nebo u vody. Když mu dopřejete lásku, míček, plavání, dobré krmivo a veterinární péči, budete mít vedle sebe osobnost rozdávající úsměv na každém kroku. Stane se Vám partnerem.

Flat je lovecké plemeno, dokáže být skvělým partnerem na honech! Myslivci ocení jeho kvalitní nos, radost z přinášení a obrovskou chuť chodit do vody i v zimě, která mnohokrát chybí například ohařům. Flati můžou být netrpěliví, což zapříčiňuje neutvrzování jejich vloh v průběhu několika generací. Kvalitní prací však dosáhnete kvalitních výsledků.
Canisterapie ve většině případech skvělou doménou našich chlupáčů. Sama jsem byla mnohokrát svědkem, jak skvěle dokáže vycítit sílu partnera. Správně vychovaný Flat se chová k dětem velmi citlivě. Je používán k polohování, tito temperamentní psi cítí potřebu předávat energii a mění se v klidné psy velmi jednoduše. Spousta majitelů s nimi jezdí na tábory pro hyperaktivní děti.
Ať je to myslivost, canisterapie, agillity, zachranařina nebo cokoliv jiného, svou práci miluje!

Flat není ostrý hlídací pes! Přicházejícího oznámí štěkáním a u toho skončí. Strach může nahánět svou velikostí a obvyklou černou barvou.

Naštěstí můžu říct, že mluvíme o vcelku velmi zdravém plemeni, ale pokud se zaměřím na nemoce, může jít v nízkém procentu o dysplazii kyčleního kloubu a ojediněle o onemocnění očí - PRA, Gonio dysplazie, dysplazie loketního kloubu nebo pattely nebo rakovina. Flat se dožívá 9-12 let aktivního života. Zdravé plemeno se snažíme zajistit testováním a vybíráním pro chov zdravých jedinců. Nikdo Vám nemůže zaručit zdravého jedince, ať říká cokoliv. Neumíme ovládat přírodu! V mé chovatelské stanici se však snažím nedat problémům šanci.

Prodej štěňat je doporučen kolem osmi týdnů věku a cvičit ho můžete od začátku! Začněte zvykáním na jméno, přes sedni, zůstaň a pokračujte dalšími povely. Cvičí se hrou, ale buďte důslední. Povel se dává jeden, ne osm! Pejska hodně chvalte! Zadarmo ani kuře nehrabe a platit se nemusí zrovna jídlem, ale pohlazením, hezkým slovem nebo hraním si s balónkem.¨

Flamboyant Fleur Oasis of Peace


DéJá Vu Oasis of Peace

Štěňata z Oasis of Peace

 

 
  

Nekupujte štěně z pet shopu!

Nekupujte štěně z množírny!