chovatelská stanice Oasis of Peace
vrh Mařenka x Dallas

Štěňátka Flat Coated Retrívrů Oasis of Peace

zahraniční krytí ve Švédsku

* 9.6.2019 (60. den březosti)
3 pejsci, 6 feneček
porodní váhy od 420 do 530 g
GALERIE ŠTĚŇÁTEK


Flat Coated Retriever Oasis of Peace štěňata k prodeji


štěňata Flat Coated Retriever Oasis of Peace

štěňata Flat Coated Retriever Oasis of Peace


Fantastická povaha, fantastický exteriér, zajímavý původ, pevné zdraví a posílení nadprůměrného věku flatů jsou důvody, proč jsem neváhala vyjet s Mařenkou za jejím ženichem 2500 km, až na sever Švédska!

Otec štěňat: Flatham's Häjlt Å Hoole Hajna - Dallas

Cestuji po celé Evropě s cílem osobně poznat flat coated retrievery, které vidím na obrázcích, nebo je nemám šanci poznat z internetu vůbec. Snažím se najít ty, kteří v mém srdci zanechají největší stopu a následně vymýšlím způsob, jak je co nejlépe využít ve svém chovu. Můj názor je, že pokud budu soustředit síly do mého chovu Oasis of Peace, mám šanci přispět chovu Flat Coated Retrieverů v celé České republice a nejen tady.
Důvodů, proč jsem si vybrala Dallase, jak mu doma říkají, je několik. Je to pes, kterého jsem sledovala pro něj samotného, pro jeho rodiče a jeho potomky už delší čas.
Dallasovu maminku Änni, Flatham's Änni Hämt Jeväre Dett, jsem měla čest poznat na klubové výstavě retrívrů ve Finsku. Byla to fena, která vyčnívala z davu jak svou nadprůměrnou kvalitou exteriéru, tak svým veselým nadšeným projevem. Jsem velmi vybíravá v tom, co se mi líbí a ona byla ta, se kterou bych nejraději odletěla domů. Nyní jsem ji měla možnost potkat znovu, měsíc před jejími 12. narozeninami. Pohled na ni byl stejně dech beroucí a na kolena mě dostala její vynikající kondice, její věk byste jí rozhodně netipovali.
Ve stejně úžasné kondici je i její bratr Dållar, který žije s Dallasem v jedné domáctnosti.
Dallasovým otcem je jedinečný Castelrock Simply Magic - Dublin, který je nejúspěšnějším flat coated retrívrem současnosti. Na svém kontě má tituly evropský vítěz, světový vítěz, reserve Best in Show na nejprestižnější evropské výstavě Cruft v Anglii, nekonečné vítězství v plemeni i v závěrečných soutěžích. Pro zajímavost, letošní vítězství v plemeni na výstavě Cruft, s účastí několika stovek flat coated retrieverů, bylo právem přisouzeno Dublinově norské dceři Inspirations Simply the Best. Dublinovy tituly nejsou pro mě tak důležité jako jeho temperament a charisma. Je to pes, který miluje být středobodem dění, nádherně se přirozeně prezentuje v postoji i pohybu a svým pohledem visí na své majitelce. Udělá pro ni první i poslední, nechybí mu pro flaty tolik osobitý will to please, ochota se zavděčit svému pánu, která z něj přímo číší.
Na otci našich štěňátek, Dallasovi, oceňuji jeho ideální výšku, ideální sílu kostry, nádherný drive v pohybu, nádherné pevné kulaté tlapky, velmi bohatou srst výborné kvality a to, že není příliš dlouhý v bedrech. Je velmi pevný. Takováto správná a vyvážená stavba těla předurčuje psa k tomu, aby vydržel velkou fyzickou zátěž, ať už na honech, nebo při různých sportech, či velmi dlouhých procházkách přírodou. A ještě jedno musím zmínit. Flati mají často zapadlejší oči a volnější oční víčka, která vyžadují sice jednoduchou, ale častější údržbu - proplach vhodným očním roztokem po koupání ve špinavé vodě, lítání ve vysoké trávě a podobně. Avšak Dallas má nádherně přilehlá oční víčka, která se jen tak nevidí.
Měla jsem možnost s ním strávit nějaký čas a poznala jsem ho jako psa velmi příjemného temperamentu. Doma byl klidný, něžný a venku správně temperametní a dobře ovladatelný.
Osobně jsem poznala několik jeho potomků, kteří se mi velmi líbí a já věřím, že společně s Mařenkou nám dá něco výjimečného.

Zdraví
 Dysplazie kyčelního kloubu - negativní 0/0
 Oči: čisté, goniodysplazie negativní (9/2013, 9/2014, 10/2018)
plnochrupý, nůžkový skus

Tituly
Švédský šampion
Norský šampion


Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Matka štěňat: I was born on Easter Oasis of Peace - Mařenka

Mařenka je fantastická fena exteriérem i povahou. Je to fenka nádherného vzhledu, kterému nelze nic vytknout. Má krásnou hlavu, krásné tmavé oko, krásný krk, který je správně nasazen, má ke své korektní výšce ideální délku těla a sílu kostry, krásné přední i zadní úhlení, pevné rovné záda, perfektně nasazený i nesený ocas. Správná stavba těla se odráží v jejím korektním pohybu ze všech stran. Srst má správný pigment, ideální délku i strukturu. Povahou je velmi milá a něžná, absolutně nekonfliktní a zcela přátelská, doma velmi klidná, venku akční, má vynikající nos a jako správný flat miluje pohyb a vodu. Dlouhé cestování, ani velký ruch jí nedělá problém. Její vyrovnaná povaha se projevila i u jejího prvníhu vrhu, ze kterého máme doma její dceru Mimi, se kterou má krásný vztah. I když je Mimi už dospělá, Mařenka moc dobře ví, že je to její dcera. Mařenky první vrh je velmi vyrovnaný vysokou kvalitou exteriéru, povahově i pracovně. Štěňátka odchovávala famózně. Byla velmi klidná, vzorně a pečlivě se starala o svých 9 štěňátek a zároveň dokázala odpočívat tolik, aby měla dostatek síly i pro sebe samu. Její první vrh byl pro mě na odchov nejjednodušším a nejvíce jsme si ho užili. Upřímně se těším na její druhý vrh.
 Mařenčini rodiče jsou pro mě velmi důležití. Otcem je náš švédský import, taktéž nesmírně milý pes přátelské povahy a vynikajícího rodokmenu, který pochází z mimořádně úspěšného a vyrovnaného vrhu. Její maminkou je má pravá ruka v myslivecké kynologii, nadšená pracantka, výstavní hvězda a pořád nedomazlená Geisha, dcera švédských rodičů. Štěňátka z tohoto vrhu budou mít čistě zahraniční, převážně skandinávský původ. V naší chovatelské stanici se můžete seznámit s Mařenkou, jejími rodiči, strejdou i babičkou. Můžete poznat jejich akční, stále pozitivní, pro všechno nadšenou a umazlenou povahu a třeba propadnete flatímu kouzlu jako já.
Mařenčina maminka Geisha letos oslaví 8. narozeniny, naši domácnost stále rozzařuje ve věku 11 a půl let její babička Rita, kterou jsme si přivezli ze švédské chovatelské stanice O´Flanagan, Mařenčina prababička, švýcarská fenka Camwood Hip-Hip-Hurray, se dožila 12-ti let, stejně jako její anglická praprababička Varingo Moonfairy! 12 let je věk, který není u flatů standardem, statisticky vysledovaný průměrný věk je 9 a třičtvrtě, což není mnoho. Pečlivý výběr rodokmenů, kde se předci dožili průměrného a ještě lépe nadprůměrného věku, je podle mě cesta, jak mít své flat coated retrievery po svém boku co nejdéle.

Zdraví:
  Dysplazie kyčelního kloubu - negativní 0/0
  Dysplazie loketního kloubu - negativní 0/0
Luxace čéšky - negativní 0/0
 Oči - čisté (11/2016, 3/2019)
  Goniodysplazie - negativní (11/2016, 3/2019)
plnochrupá, nůžkový skus

Práce:

   Ověření vlohových vlastností retrívra v 1.ceně, plný počet bodů, aport se zvěří

Tituly
:
Šampion ČMKU  

Český Junior šampion
Národní vítěz
Alpen Sieger
 Vítěz Prahy

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

I was born on Easter Oasis of Peace Flat Coated Retriever puppies

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Mařenčina máma Geisha
Geisha Oasis of Peace

Mařenčin táta Lucky
Caci´s Dark Chocolate of Love

Prarodiče štěňátek společněMaminka Mařenka je krmena ultraprémiovým krmivem nejvyšší kvality, za studena lisovaným, s obsahem složek v lidské kvalitě. Kromě granulí dostává i maso, žloutky a zeleninu. Po porodu jí budeme přidávat i bílý jogurt jako zdroj vápníku a pro dobré trávení, med, sýr cottage a další.

Občas je to dost náročné, ale mám ráda, když je okolo štěňátek čisto, čistících prostředků není nikdy dost. Štěňátka se u nás nerodí v kotci, ale v kuchyni, jsou součástí naší rodiny.Galerie štěňátek (CLICK)

Flat Coated Retriever štěňata z chovatelské stanice Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata z chovatelské stanice Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata z chovatelské stanice Oasis of Peace

Rodokmen
 

SE U(U)CH NO UCH Flatham's Häjlt Å Hoole Hajna NO V-15-16 SE V-13-14-15-16 FI V-12-15 EUW-15 & WW-17 C.I.E. SE U(U)CH NO UCH GB SH CH Castlerock Simply Magic GB SHCH Calzeat Causa Commotion NORD UCH INT UCH Toffedreams Micmac Pow-Pow
Huntermoon Female Intuition
GB SHCH Castlerock Magic Moment The Sorcerer's Apprentice from Jaeva
Gayplume Classic Design at Castlerock
C.I.E. NORD UCH Flatham's Änni Hämt Jeväre Dett SE VCH NORD UCH INT UCH Almanza Billy The Kid SE VCH NORD UCH INT UCH Almanza Hell's Angel
NO UCH Almanza Under Your Skin
SE U(U)CH NO UCH Calebri's Moni Maker to Flatham's Mirax Frazer O'malley
NORD UCH Calebri's Gail Devers
JCH NV I was born on Easter Oasis of Peace
MultiJCH MultiCH KVM VSV
Caci´s Dark Chocolate of Love
SE VCH SE U(U)CH EE CH C.I.E. NO UCH
BLACK MICA'S FOR THOSE WHO DARE
NO UCH HEMPTH'S VALLY-VIC
SE U(U)CH IE CH BLACK MICA'S THAT'S FOR SURE
SE U(U)CH C.I.E. DK V-11 EUW-11 EUW-13 NORD V-13 CACI'S SHE IS SHINING NO UCH CACI'S WORK LIKE HELL
SE VCH CACI'S U GOT SOMETHING
JCH SK, JCH CZ, CH CZ, CH SK, CH CMKU, NV, VSV, KV
Geisha Oasis of Peace

KBH V-07 SE U(U)CH NORD V-08 FI JV-06 C.I.E. NO UCH BLACK MICA'S THAT'S ENOUGH
NORD V-07 SE U(U)CH NO UCH BRANCHALWOOD AYLANCOLL
SE U(U)CH IE CH BLACK MICA'S THAT'S FOR SURE
VetCH JCH
O'Flanagan Hur Mås Det
SE U(U)CH FI UCH TOFFEDREAMS COSTA NADA
CAMWOOD HIP-HIP-HURRAY

 

Never Ending Love Oasis of Peace

Majitel:

Christiane Barth, Německo

Zdraví:

Výstavy:

Práce:


Další info:

 

Fotogalerie:  

Flat Coated Retriever Never Ending Love Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Ending Love Oasis of PeaceFlat Coated Retriever Never Ending Love Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Ending Love Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Ending Love Oasis of Peace

 

Never Give Up Oasis of Peace

Majitel:

 Christelle d'Esclimont, Francie

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

 

Další info:

 

Fotogalerie:

Flat Coated Retriever Never Give Up Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Give Up Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Give Up Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Give Up Oasis of Peace   


 

Never Say Never Oasis of Peace

Majitel:

 Sarah Phipps, Anglie

Zdraví:

Výstavy:

 3/20 Crufs dog show, Birmingham (UK), 1. ve třídě Minor Puppy
 judge´s Crufts report: A very sound and balanced 9 months old bitch with a very pretty femine head. Very mature for age with good angulation and all of the attributes required for a very promising career. Shown in lovely coat and condition. Moved soundly with drive.

Práce:

 

Další info:

 

Fotogalerie:

Flat Coated Retriever Never Say Never Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Say Never Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Say Never Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Say Never Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Say Never Oasis of Peace

Flat Coated Retriever Never Say Never Oasis of Peace

 

Never Too Late Oasis of Peace

Majitel:

 Marta Párová, Černošice

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

 

Další info:

 

Fotogalerie: 

Never Mind Oasis of Peace

Majitel:

 Romana Marková, Praha

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

 

Další info:

  

Fotogalerie: 

No Pain No Gain Oasis of Peace

Majitel:

 Anna Adamowicz, Kosakowo, Polsko

Zdraví:

 

Výstavy:


Práce:

Další info:

 

Fotogalerie: 

No Doubt Oasis of Peace

Majitel:

 Eva Šmídová + Oasis of Peace, Frýdek-Místek

Zdraví:


Výstavy:

 

Práce:


Další info:

Fotogalerie:


Nothing Else Matters Oasis of Peace

Majitel:

Dalibor Dražan s rodinou, Praha

Zdraví:

Výstavy:

Práce:


Další info:

Fotogalerie:


Now or Never Oasis of Peace

Majitel:

 Lenka Fejfarová

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

Další info:

Fotogalerie: