chovatelská stanice Oasis of Peace
vrh Polar
Mařenka x Dallas

Štěňátka Flat Coated Retrívrů Oasis of Peace

zahraniční krytí ve Švédsku

* předpokládaný termín porodu okolo 21.10.2020
GALERIE ŠTĚŇÁTEK


štěňata Flat Coated Retriever Oasis of Peace

Loňská štěňátka po Mařence a Dallasovi se vyvíjí více než slibně povahově, pracovně i exteriérově. Po Evropě slaví úspěchy a dělají radost majitelům a mě mrzí, že doma nezůstala žádná jejich dcera. Proto mi nezbývalo nic jiného, než najet dalších 5400 km a zopakovat toto vvynikající spojení dvou úžasných flatů a dát tu možnost sobě i dalším.

Otec štěňat: Flatham's Häjlt Å Hoole Hajna - Dallas


 Cestuji po celé Evropě s cílem osobně poznat flat coated retrievery, které vidím na obrázcích, nebo je nemám šanci poznat z internetu vůbec. Snažím se najít ty, kteří v mém srdci zanechají největší stopu a následně vymýšlím způsob, jak je co nejlépe využít ve svém chovu. Můj názor je, že pokud budu soustředit síly do mého chovu Oasis of Peace, mám šanci přispět chovu Flat Coated Retrieverů v celé České republice a nejen tady.
Důvodů, proč jsem si vybrala Dallase, jak mu doma říkají, je několik. Je to pes, kterého jsem sledovala pro něj samotného, pro jeho rodiče a jeho potomky už delší čas.
Dallasovu maminku Änni, Flatham's Änni Hämt Jeväre Dett, jsem měla čest poznat na klubové výstavě retrívrů ve Finsku. Byla to fena, která vyčnívala z davu jak svou nadprůměrnou kvalitou exteriéru, tak svým veselým nadšeným projevem. Änni se dožila nádherného věku 12-ti let. Měla jsem možnost opět vidět i jejího bratra, Dallasového strýce Dollara, který v květnu oslavil 13 let!
Dallasovým otcem byl jedinečný Castlerock Simply Magic - Dublin, jeden z nejúspěšnějším flat coated retrívrů všech dob. Na svém kontě má tituly evropský vítěz, světový vítěz, reserve Best in Show na nejprestižnější evropské výstavě Cruft v Anglii, nekonečné vítězství v plemeni i v závěrečných soutěžích. Pro zajímavost, loňské vítězství v plemeni na výstavě Cruft, s účastí několika stovek flat coated retrieverů, bylo právem přisouzeno Dublinově norské dceři Inspirations Simply the Best. Dublinovy tituly nejsou pro mě tak důležité jako jeho temperament a charisma. Byl to pes, který miloval být středobodem dění, nádherně se přirozeně prezentoval v postoji i pohybu a svým pohledem visel na své majitelce. Udělal pro ni první i poslední, nechyběl mu pro flaty tolik osobitý will to please, ochota se zavděčit svému pánu, která z něj přímo číšila.
Na otci našich štěňátek, Dallasovi, oceňuji jeho ideální výšku, ideální sílu kostry, nádherný drive v pohybu, nádherné pevné kulaté tlapky, velmi bohatou srst výborné kvality a to, že není příliš dlouhý v bedrech. Je velmi pevný. Takováto správná a vyvážená stavba těla předurčuje psa k tomu, aby vydržel velkou fyzickou zátěž, ať už na honech, nebo při různých sportech, či velmi dlouhých procházkách přírodou. A ještě jedno musím zmínit. Flati mají často zapadlejší oči a volnější oční víčka, která vyžadují sice jednoduchou, ale častější údržbu - proplach vhodným očním roztokem po koupání ve špinavé vodě, lítání ve vysoké trávě a podobně. Avšak Dallas má nádherně přilehlá oční víčka, která se jen tak nevidí.
Měla jsem možnost s ním strávit nějaký čas a poznala jsem ho jako psa velmi příjemného temperamentu. Doma byl klidný, něžný a venku správně temperametní a dobře ovladatelný.

Zdraví
 Dysplazie kyčelního kloubu - negativní 0/0
 Oči: čisté, goniodysplazie negativní (9/2013, 9/2014, 10/2018)
plnochrupý, nůžkový skus

Tituly
Švédský šampion
Norský šampion

Flat Coated Retrívr Flatham's Häjlt Å Hoole Hajna

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Matka štěňat: I was born on Easter Oasis of Peace - Mařenka

Mařenka je fantastická fena exteriérem i povahou. Je to fenka dokonalého vzhledu, kterému nelze nic vytknout. Má krásnou hlavu, krásné tmavé oko, krásný krk, který je správně nasazen, má ke své korektní výšce ideální délku těla a sílu kostry, krásné přední i zadní úhlení, pevné rovné záda, perfektně nasazený i nesený ocas. Správná stavba těla se odráží v jejím korektním pohybu ze všech stran. Srst má správný pigment, ideální délku i strukturu. Povahou je velmi milá a něžná, absolutně nekonfliktní a zcela přátelská, doma velmi klidná, venku akční, má vynikající nos a jako správný flat miluje pohyb a vodu. Dlouhé cestování, ani velký ruch jí nedělá problém. Její vyrovnaná povaha se projevila i u jejího prvníhu vrhu, ze kterého máme doma její dceru Mimi, se kterou má krásný vztah. I když je Mimi už dospělá, Mařenka moc dobře ví, že je to její dcera. Mařenka je dokonalou mámou. Rodí silná vitální štěňata, vzorně se o ně stará a odchovává je s lehkostí. Její předešlé 2 vrhy jsme si všichni doma užili a těšíme se na její 3. miminka.
 Mařenčini rodiče jsou pro mě velmi důležití. Otcem je náš švédský import, taktéž nesmírně milý pes přátelské povahy a vynikajícího rodokmenu, který pochází z mimořádně úspěšného a vyrovnaného vrhu. Její maminkou je má pravá ruka v myslivecké kynologii, nadšená pracantka, výstavní hvězda a pořád nedomazlená Geisha, dcera švédských rodičů. Štěňátka z tohoto vrhu budou mít čistě zahraniční, převážně skandinávský původ. V naší chovatelské stanici se můžete seznámit s Mařenkou, jejími rodiči a strejdou, nebo její dcerou. Můžete poznat jejich akční, stále pozitivní, pro všechno nadšenou a umazlenou povahu a třeba propadnete flatímu kouzlu jako já.
Mařenčina maminka Geisha oslaví pár dní po narození štěňátek 9. narozeniny, mařenčina babička, švédská fenka O'Flanagan Hur Mås Det se dožila 12-ti let, stejně jako její prababička, švýcarská fenka Camwood Hip-Hip-Hurray, nebo její praprababička, anglická fenka Varingo Moonfairy! 12 let je věk, který není u flatů standardem, statisticky vysledovaný průměrný věk je 9 a třičtvrtě, což není mnoho. Pečlivý výběr rodokmenů, kde se předci dožili průměrného a ještě lépe nadprůměrného věku, je podle mě cesta, jak mít své flat coated retrievery po svém boku co nejdéle.

Zdraví:
  Dysplazie kyčelního kloubu - negativní 0/0
  Dysplazie loketního kloubu - negativní 0/0
Luxace čéšky - negativní 0/0
 Oči - čisté (11/2016, 3/2019, 3/2020)
  Goniodysplazie - negativní (11/2016, 3/2019, 3/2020)
plnochrupá, nůžkový skus

Práce:

   Ověření vlohových vlastností retrívra v 1.ceně, plný počet bodů, aport se zvěří

Tituly
:
Český Junior šampion
Šampion ČMKU
Český šampion

Národní vítěz
Alpen Sieger
 Vítěz Prahy

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

Flat Coated Retriever I was born on Easter Oasis of Peace

I was born on Easter Oasis of Peace Flat Coated Retriever puppies

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata Oasis of Peace

Mařenčina máma Geisha
Šampion ČMKU, Český Grandšampion, Český šampion, Český Junior šampion, Rakouský šampion
Klubový vítěz, Národní vítěz, Vítěz speciální výstavy, Bundessieger

Flat Coated Retriever Geisha Oasis of Peace


Mařenčin táta Lucky
Český šampion, Rakouský šampion, Slovenský šampion, Polský šampion
Český Junior šampion, Rakouský Junior šampion, Polský Junior šampion
Klubový vítěz, Vítěz speciální výstavy, Vítěz Prahy, Vítěz Horky, Vítěz Kelče, Bundessieger

Flat Coated Retrívr Caci´s Dark Chocolate of Love

Prarodiče štěňátek společněMaminka Mařenka je krmena ultraprémiovým za studena lisovaným německým krmivem nejvyšší kvality. Kromě granulí dostává i maso, žloutky, zeleninu a ovoce. Po porodu jí budeme přidávat i bílý jogurt jako zdroj vápníku a pro dobré trávení, med, sýr cottage a další.

Občas je to dost náročné, ale mám ráda, když je okolo štěňátek čisto, čistících prostředků není nikdy dost. Štěňátka se u nás nerodí v kotci, ale v kuchyni, jsou součástí naší rodiny.Galerie štěňátek (CLICK)

Flat Coated Retriever štěňata z chovatelské stanice Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata z chovatelské stanice Oasis of Peace

Flat Coated Retriever štěňata z chovatelské stanice Oasis of Peace

Rodokmen
 

SE U(U)CH NO UCH Flatham's Häjlt Å Hoole Hajna NO V-15-16 SE V-13-14-15-16 FI V-12-15 EUW-15 & WW-17 C.I.E. SE U(U)CH NO UCH GB SH CH Castlerock Simply Magic GB SHCH Calzeat Causa Commotion NORD UCH INT UCH Toffedreams Micmac Pow-Pow
Huntermoon Female Intuition
GB SHCH Castlerock Magic Moment The Sorcerer's Apprentice from Jaeva
Gayplume Classic Design at Castlerock
C.I.E. NORD UCH Flatham's Änni Hämt Jeväre Dett SE VCH NORD UCH INT UCH Almanza Billy The Kid SE VCH NORD UCH INT UCH Almanza Hell's Angel
NO UCH Almanza Under Your Skin
SE U(U)CH NO UCH Calebri's Moni Maker to Flatham's Mirax Frazer O'malley
NORD UCH Calebri's Gail Devers
JCH NV I was born on Easter Oasis of Peace
MultiJCH MultiCH KVM VSV
Caci´s Dark Chocolate of Love
SE VCH SE U(U)CH EE CH C.I.E. NO UCH
BLACK MICA'S FOR THOSE WHO DARE
NO UCH HEMPTH'S VALLY-VIC
SE U(U)CH IE CH BLACK MICA'S THAT'S FOR SURE
SE U(U)CH C.I.E. DK V-11 EUW-11 EUW-13 NORD V-13 CACI'S SHE IS SHINING NO UCH CACI'S WORK LIKE HELL
SE VCH CACI'S U GOT SOMETHING
JCH SK, JCH CZ, CH CZ, CH SK, CH CMKU, NV, VSV, KV
Geisha Oasis of Peace

KBH V-07 SE U(U)CH NORD V-08 FI JV-06 C.I.E. NO UCH BLACK MICA'S THAT'S ENOUGH
NORD V-07 SE U(U)CH NO UCH BRANCHALWOOD AYLANCOLL
SE U(U)CH IE CH BLACK MICA'S THAT'S FOR SURE
VetCH JCH
O'Flanagan Hur Mås Det
SE U(U)CH FI UCH TOFFEDREAMS COSTA NADA
CAMWOOD HIP-HIP-HURRAY

 

Majitel:

Zdraví:

Výstavy:

Práce:


Další info:

 

Fotogalerie:  

 


Majitel:

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

 

Další info:

 

Fotogalerie:

  


 


Majitel:

 

Zdraví:

Výstavy:


Práce:

 

Další info:

 

Fotogalerie:

 


Majitel:

 

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

 

Další info:

 

Fotogalerie: 


Majitel:

Zdraví:

Výstavy:

Práce:

 

Další info:

  

Fotogalerie: 


Majitel:


Zdraví:

 

Výstavy:


Práce:

Další info:

 

Fotogalerie:
Majitel:

 

Zdraví:


Výstavy:

 

Práce:


Další info:

Fotogalerie:Zdraví:

Výstavy:

Práce:


Další info:

Fotogalerie:Majitel:


Zdraví:

Výstavy:

Práce:

Další info:

Fotogalerie: