KONTAKT:

Chovatelská stanice OASIS OF PEACE
Bc. Alžběta Vrublová

Bruzovská 1824
Frýdek - Místek 738 01
Czech Republic

T-Mobile: +420 731 505 878

alzbeta.vrublova@centrum.cz
Pokud neodpovím na e-mail, je možné, že skončil ve spam koši. Proto prosím, pošlete zprávu znova, nebo se se mnou spojte přes telefon. Děkuji.
Novinky
2023
odkaz na novinky 2021-2022

12.8. Aktualizovala jsem stránku Naši psi. Představuji Vám naše pejsky Remi, Bertičku a Bodieho.

6.8. Obrovská gratulace Kamili a Eywě - On My Way Cedletes Oasis of Peace, která si z prestižní výstavy v chorvatském Splitu dovezla 4x CAC-HR, 1x res.CACIB, 2x CACIB, 2x BOS a do své úžasné sbírky titulů i Chorvatský šampionát a Chorvatský výstavní šampionát!

Quos Ego Cedletes Oasis of Peace se stal Oblastním vítězem na Svatomartinské výstavě psů. Tímto splnil podmínky chovnosti se zdravotními výsledky dysplazie kyčelních kloubů HD A, dysplazie loketních kloubů ED 0/0 a oči prosté dědičných vad včetně negativní goniodysplazie. 

Flat Coated Retriever Quos Ego Cedletes Oasis of Peace

26.7. Aktualizovala jsem stránku našeho úžasného mladičkého pejska Remuse.


6.7. Vzhledem k tomu, že je Tirunka v pěkné kondici a zaslouží si ukázat světu před jejím prvním vrhem, přihlásila jsem ji na mezinárodní výstavu v polské Wisle. Na výstavě v krásném prostředí, nedaleko od domova a s milou společností přátel. Z pejsků jsem přihlásila Lorda. Těší mě názor pana rozhodčího, kterému se oba líbili natolik, že se Tirunka umístila jako nejlepší jedinec plemene a Lordík jako nejlepší pes v plemeni.

2.7.2023, Mezinárodní výstava psů, Wisla, PL, rozhodčí: Dr. Tomasz Sitkiewicz, PL
Tira - JCH Polar Aurora Oasis of Peace (feny, třída otevřená) - Výborná 1., CWC, CACIB, BOB, užší výběr o BIG
Lord - JCH Miss Mallorys Make Peace At Once (psi, třída otevřená) - Výborný 1., CWC, CACIB, BOS

Na prestižní Championship Show v britském Windsor se prezentovala naše Wizzie - Never Say Never Oasis of Peace. Na této výstavě bylo možné získat důležité jedno z 3 CC (Challenge Certificate) pro získání titulu Šampion Velké Británie. Wizzie obstála v ohromné konkurenci, stala se nejlepší fenou v plemeni s oceněním CC a následně získala i Best of Breed ze všech flatů. Těší mě, že můžeme reprezentovat český chov flatů v zemi původu našeho milovaného plemene Flat Coated Retriever tímto úžasným úspěchem.

Flat Coated Retriever Never Say Never Oasis of Peace

1.7. Rok 2023 mě zkouší, co unesu. V únoru, přesně den po tom, co vyhrál Princ BIG 1. místo na mezinárodní výstavě, se nám ztratil ze zahrady spolumajitelů náš milovaný Jake. Při jeho hledání jsem si nejen já, ale i další lidé, sáhli na své dno. Děkuji obrovské podpoře přátel i obrovského množství lidí, které ani neznám, kteří se ale intenzivně a se srdcem zapojili do jeho hledání. Ačkoliv to už vypadalo beznadějně, stal se zázrak a Jaka se nám podařilo vrátit domů. Jsem Vám všem neskutečně vděčná! Zachránili jste nejen jeho, ale i nás.

2 dny před tím, než se ztratil Jake, jsme nakryli naši milovanou Mimi naším milovaným Lordem. Zpětně si uvědomuji, že už v polovině březosti se u ní začaly projevovat problémy, jako únava. Slepě jsem ji přičítala mateřství. Mimi se týden po porodu začala zdravotně zhorštovat, 2 týdny po porodu zdravotně zkolabovala a ve 2 a půl měsících věku jejích štěňátek jsem ji musela nechat odejít.

King se nejprve zdravotně zhoršil, když se ztratil Jake, pak došlo ke zlepšení a podruhé se zhoršil, když nastaly vážné komplikace s Mimi. Přestal úplně jíst. Ač prošel, stejně jako Mimi, mnoha rukama veterinářů a vyšetřeními, nic neobjevilo příčinu. Přišla jsem i o něj.

Vím, že se musím naučit pracovat se svým stresem. Vím, že ačkoliv to tak zprvu nevypadá, moji milovaní psi čtou mé pocity a emoce a trpí se mnou.

Pomaloučku nabírám sílu. Jde to mnohem lehčeji po boku milovaných psů a omlazené smečky o Eywiččiného a Remusového syna Remuse juniora a Miminčinu a Lordíčkovu dceru Bertičku.

Děkuji rodině, přátelům a veterinářům za obrovskou pomoc a oporu. Děkuji všem, kteří na nás mysleli a podpořili nás pozitivní myšlenkou.

Nikdy na Vás nezapomenu!

Gargamel Oasis of Peace

Let The Sun Shine Oasis of Peace


22.3. Na mezinárodní výstavě v Brně, kde Flat Coated Retrívry posuzovala paní rozhodčí Hana Ahrens z Rakouska, nejen pro můj odchov, ale také pro prezentaci našeho plemene, jsme dosáhli fantastického úspěchu. Náš Princ, No Doubt Oasis of Peace, se stal nejkrásnějším v plemeni a v závěrečných soutěžích mu Matakovic Bojan z Chorvatska udělil i první místo VIII. FCI skupiny mezi všemi retrívry, slídiči a vodmími psy. Tímto Princ splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion.

Flat Coated Retriever No Doubt Oasis of Peace

Jeho mladší sestřička Tira, Polar Aurora Oasis of Peace, se ve dvou letech a třech měsících stala vítězem třídy otevřené a druhou nejhezčí fenou v plemeni.

Lord, získal v mezitřídě známku velmi dobrou. Bylo mu vytknuto, že je menším psem. S tímto názorem se nesetkávám poprvé ani naposled. Lord opravdu vypadá mezi ostatními psy jako malý, avšak má kohoutkovou výšku 60 cm. Standard říká, že ideální výška samce má být 59-61 cm. Obzvláště my chovatelé musíme znát standard, nesmíme na něj zapomínat a máme ho ctít. Jako chovatel beru Lordovu výšku jako přednost.


19.3. Stránka našeho očekávaného vrhu T Oasis of Peace je hotova. Na štěňátka po našem úžasném Lordovi a a úžasné Mimi se velice těšíme. Už za týden a pár dní budou miminka na světě. Držte nám pěsti.

12.3. Aktualizovala jsem stránku Naši psi. Představuji Vám mého věrného kamaráda Lorda, švédského pejska Miss Mallorys Make Peace At Once. Čas nějak utíká. Z mého štěňátka je už chovný pes.

25.2. Rok 2022 byl intenzivní v radosti, i bolesti.

Zažili jsme mnoho úžasných chvil, na které jsem velice hrdá a za ně vděčná. Získali jsme úspěchy, o kterých jsem nikdy nesnila. Ale také bolestivou ztrátu, která nechala na mém srdci dvě hluboké jizvy. V září nás opustil náš Lucky, Caci´s Dark Chocolate of Love a 13.12. Geisha Oasis of Peace. Jen o 2 dny později jsem se ale musela opět postavit na nohy a pokračovat dál, protože do našeho života vstoupil nový život a lék na bolavou duši. Tedy konkrétně 12 nových životů, vrh S Oasis of Peace. S jako srdcový a hlavně velmi speciální! Najděte si chviličku a nahléděte do jedinečného a neopakovatelného původu tohoto mimořádného vrhu!

štěňata Flat Coated Retrívra 
novinky: 2005 2006 2007 2008 2009-2010 2011 2012 2013-2015 2016
2017 2018 2019
2020
2021-2022